Pilietiška asmenybė = socialiai atsakinga bendruomenė (0)

Publikuota: 2019-11-26 Kategorija: Švietimas
Pilietiška asmenybė = socialiai atsakinga bendruomenė
Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų padalinio mokinių seimo nuotr. / Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų padalinio mokinių seimo nariai lankėsi Lietuvos Respublikos Seime

Kiekvienas iš mūsų augdamas ir gyvendamas priklauso bendruomenei, nesvarbu ar tai būtų šeimos, darbo, mokyklos ar miesto bendruomenė, visi mes nešame savo indėlį į jos gyvenimą. Priklausydami Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų padalinio mokinių seimui, mes nuolat vertiname ir stebime savo mokyklos bendruomenės veiklą ir gyvenimą. Atstovaudami savo mokyklą ir priklausydami šiam aktyvistų būreliui, išsikeliame sau tikslą - mokyklos aplinką daryti kuo patrauklesnę, įtraukti kuo daugiau aktyvistų į mokyklos gyvenimą. Dažnai susiduriame su klausimu - o kokia gi turėtų būti žmogaus asmenybė, kad mūsų bendruomenė būtų pavyzdinga? Ieškodami atsakymų į šį klausimą, sutikome, kad mūsų bendruomenės mokiniai turėtų būti pilietiški, intelektualūs, kūrybiški, sugebantys kritiškai mąstyti asmenys. Tik ugdydami tokią asmenybę, kartu galime sukurti socialiai atsakingą gimnazijos bendruomenę. Taip ir pavadinome mūsų parašytą projektą - „Pilietiška asmenybė = socialiai atsakinga bendruomenė.“

Vykdydami projekto veiklas domėjomės rajono politiniu gyvenimu, lavinome savo socialinius įgūdžius, dirbdami skirtingose darbo grupėse bendravome su skirtingus pomėgius turinčiais bendraamžiais. Dalyvaudami mokymuose, kuriuos vedė kompetentinga lektorė, gilinome savo žinias, geriau pažinome vienas kitą ir išmokome dirbti kaip darni komanda. 

Vykdyti savo projekto veiklas pradėjome nuo išvykos į Vilnių. Aplankėme Energetikos ir technikos muziejų, taip pat įsitraukėme į modernaus meno pasaulį „MO“ muziejuje, kur plėtėme savo akiratį istorijos, fizikos ir meno srityse. Aplankėme Lietuvos Respublikos Seimą, kur susipažinome su seimo darbu ir tvarka. Toliau gilindami savo politines žinias, kartu su Rokiškio Jaunimo reikalų koordinatoriumi Gediminu Kriove, praleidome dieną Rokiškio rajono savivaldybėje, kur susipažinome su savivaldybės darbuotojų veikla, sužinojome, kokie skyriai dirba mūsų rajono savivaldybėje.

Savo projekto veiklose ugdėme jaunų žmonių pilietiškumą, žygiavome į žygį kartu su istoriku, Rokiškio rajono savivaldybės tarybos nariu Valiumi Kazlausku. Visą šią kelionę mus lydėjo Rokiškio rajono savivaldybės tarybos narė Audronė Kaupienė, kuri kartu su Valiumi Kazlausku mus supažindino su rajono tarybos veikla bei pasakojo, kam savivaldybei yra reikalinga taryba. Prie mūsų prisijungė ir bioenergetikas, aktyvistas, entuziastas Gytis Gruzdas. Keliavome dešimties kilometrų maršrutu Obeliai - Antazavė. Žygį pradėjome nuo apsilankymo Obelių muziejuje, kur istorikas Valius mums pasakojo apie šio krašto partizanų keliones, sunkumus bei gyvenimą. Toliau tęsdami kelionę kartu su Gyčiu Gruzdu aplankėme ne vieną partizanų bunkerį, pramynėme miško takus, kuriuos anksčiau mynė ir laisvės gynėjai, aplankėme ir kadaise Bajorų kaime veikusią mokyklą, užkopėme į piliakalnį esantį Antazavės šile, grožėjomės gamta prie Marimonto vandens malūno, o finišavome gražios rudens gamtos paliestame Antazavės dvaro parke.  Šis žygis mums dovanojo negirdėtų legendų, istorinių faktų, naujų pažinčių ir dar stipresnį ryšį, užsimezgusį mūsų komandoje.

Vienas iš projekto tikslų mums buvo tapti socialiai atsakingais, kūrybingais bei veikliais gimnazistais.  Tai išpildyti mums padėjo lektorė Joana Jazdauskaitė, kuri padėjo užbaigti mūsų projektą komandos formavimo mokymais. Norėdami įtraukti dar daugiau veiklių mokinių į savo projekto veiklą, į mokymus pakvietėme ir Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Romuvos padalinio mokinių seimo nares, taip atgaivindami ryšį su Romuvos padalinio mokinių seimu. Džiugu, kad susirinkome į išties didelę komandą, o lektorės Joanos mokymų dėka, mūsų komanda tapo dar tvirtesnė. Per šią popietę kartu su kompetentinga lektore mes suradome savo blogąsias ir gerąsias savybes, išmokome pasitikėti vieni kitais, o svarbiausia, kad mūsų komanda tapo lyg vienas kumštis. Taip pat tą pačią popietę buvo labai smagu išvysti buvusią mūsų gimnazijos mokinę, aktyvistę ir ilgametę mokinių seimo narę Nedą Letukytę, kuri mums pristatė savo naują projektą „TA karta“.

Projektas „Pilietiška asmenybė = socialiai atsakinga bendruomenė“ kiekvienam iš mūsų dovanojo didelę puokštę vertybių, kurios dabar auga bei skleidžiasi mūsų viduje. Sužinojome daug apie savo kraštą, sustiprinome savo pilietiškumą, įgijome pasitikėjimo savimi ir kitais komandos nariais, pasisėmėme motyvacijos, kūrybiškumo, pamaitinome savo smalsumą naujomis žiniomis. Šios gražios vertybių puokštės, kurią mums dovanojo šis projektas, nepasiliksime vien tik sau, tačiau nuolatos dalinsimės ja su kitais, taip skatindami mūsų mokyklos bendruomenę tapti dar aktyvesne, patrauklesne ir socialiai atsakinga.  Kad sukurtumėme tokią bendruomenę, pirmiausia kiekvienas turime pradėti nuo savęs, šis projektas padėjo mums atsiskleisti kaip doroms, atsakingoms ir pilietiškoms asmenybėms.  

Rokiškio Juozo Tumo–Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų padalinio mokinių seimo veiklą galite sekti čia: https://www.facebook.com/vaizganto.seimas/.

 

Rokiškio Juozo Tumo - Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų padalinio mokinių seimo inform.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą