Pasakė, kaip bus organizuojamas vaikų darželių darbas (0)

Publikuota: 2020-05-12 Kategorija: Švietimas
Pasakė, kaip bus organizuojamas vaikų darželių darbas
Rokiškio Sirena nuotr. / Vaikų darželis

 Nuo kitos savaitės pradėsiančiuose dirbti darželiuose su vaikais negalės dirbti rizikos grupės žmonės, reikės laikytis grupių izoliacijos principo. Tai skelbiama ikimokyklinio ugdymo organizavimo sąlygose, kurias pirmadienį pasirašė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jose nurodyta, kad įstaigos privalės „užtikrinti, kad ugdymo paslaugų teikimo vietose tiesiogiai su vaikais nedirbtų darbuotojai, priklausantys rizikos grupei“.

Vaikus, kurie serga lėtinėmis ligomis arba gyvena kartu su rizikos grupėms priklausančiais žmonėmis, ir toliau rekomenduojama ugdyti namuose. 

Ministerija pabrėžia, kad net jei vaikas sveikas, jį leisti į ugdymo įstaigą nebus privaloma – tėvai galės jį ir toliau prižiūrėti namuose. 

Organizuojant vaikų ugdymą turės būti laikomasi grupių izoliacijos principo, kai vaikai nuolat lanko tą pačią grupę, grupės veikla vykdoma taip, kad būtų išvengta skirtingas grupes lankančių vaikų kontakto tiek patalpose, tiek lauke. Taip pat turės būti ribojamas skirtingose grupėse dirbančių darbuotojų kontaktas, jei jo išvengti neįmanoma, ribojamas kontakto laikas, išlaikomas saugus atstumas.

Vaikai turės būti maitinami grupės patalpose, o jeigu tokių sąlygų nėra ir valgoma bendroje salėje, joje vienu metu gali valgyti tik vienos grupės vaikai pagal iš anksto parengtą grafiką, o po kiekvienos grupės patalpa išvėdinama ir išvaloma. Švediško stalo principu maitinti vaikų neleidžiama.

Negalės vykti bendros veiklos kelioms vaikų grupėms, o švietimo pagalbos specialistams rekomenduojama dirbti nuotoliniu būdu. Kontaktinės konsultacijos turės būti teikiamos individualiai arba vienu metu dirbama tik su tos pačios grupės vaikais bei vengiant fizinio kontakto.

Prie įėjimų į patalpas turės būti galimybės rankų dezinfekcijai, o vaikus lydintys asmenys bei juos priimantys darbuotojai turės dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones. Turės būti vertinama visų į darželius atvedamų vaikų sveikata.

Darbuotojams bus matuojama temperatūra, dirbti negalės tie, kurie jaučia ūmių viršutinių kvėpavimo ligų takų ir kitų užkrečiamų ligų požymių.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą