Pandėlio gimnazijos mokytojai ir mokiniai viešėjo Ispanijoje (1)

Publikuota: 2019-06-14 Kategorija: Švietimas
Pandėlio gimnazijos mokytojai ir mokiniai viešėjo Ispanijoje
Pandėlio gimnazijos nuotr. /

Trečiasis Erasmus + KA2 projekto ,,Finansinių ir verslumo įgūdžių lavinimas ugdant aktyvų pilietį“(FESAC) partnerių susitikimas Ispanijoje.

Įgyvendinant projektą „Finansinių ir verslumo įgūdžių lavinimas ugdant aktyvų pilietį“ Pandėlio gimnazijos 4 mokytojai ir 4 mokiniai birželio 3-7 dienomis dalyvavo šešių šalių susitikime IES Severo Ochoa mokykloje, San Juan de Aznalfarache mieste, Ispanijoje.

Italijos, Vengrijos, Ispanijos, Makedonijos, Kroatijos ir Lietuvos mokiniai pristatė namų darbus- pranešimus tema „Kaip susirasti darbą ir sukurti verslą“. Taip pat vyko įvairios veiklos, susijusios su verslumo ir finansinio raštingumo ugdymu. Dalyviai iš skirtingų šalių tobulino anglų kalbos ir bendradarbiavimo įgūdžius tarptautinėse grupėse atlikdami užduotis: dalyvaudami „Lobių paieškoje“, simuliaciniame vaidmenų žaidime, ruošdami pristatymus ir juos pristatydami.

Buvo surengtas vizitas į Ispanijos banką, kur susipažinome su centrinio banko funkcijomis, eurų cirkuliacija, jų gamyba, pažeistų eurų sunaikinimu. Sužinojome, kaip praktiškai atpažinti netikrus eurus.

Mokytojai aptarė įvykdytų veiklų rezultatus bei susitarė dėl tolimesnių veiklų kitam susitikimui Makedonijoje.

Projekto dalyviai turėjo galimybę aplankyti kultūrinio bei istorinio paveldo objektus Sevilijoje: karališkuosius didingus Alkazaro rūmus ir Katedrą,  garsiąją Ispanijos aikštę (Plaza de Espana), pasivaikščioti siauromis Sevilijos gatvelėmis, pasigrožėti nuostabiai žydinčiais augalais. Taip pat dalyvavome tradicinėje Ispanijos piligriminėje šventėje (Romeria del Rocio) El Rocio miestelyje.

Atsisveikinimo vakare stebėjome nuostabų ispaniškąjį flamenko šokį, bendravome su mokytojais, mokiniais ir tėvais. Mūsų mokiniai labai susidraugavo su šeimomis, su kuriomis gyveno - išvykdami ne vienas ir liūdesio ašarą nubraukė.

Kitas projekto vizitas numatytas  spalio mėnesį į Makedoniją, kur vyks tik mokytojai ir derins tolesnę veiklą.

 

Projekto įgyvendinimo grupės narė Violeta Karaliūnienė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą