Pandėlio gimnazija – nacionalinių jaunimo pilietiškumo apdovanojimų ,,Tėvyne mūsų“ nugalėtoja (0)

Publikuota: 2019-06-14 Kategorija: Švietimas
Pandėlio gimnazija – nacionalinių jaunimo pilietiškumo apdovanojimų ,,Tėvyne mūsų“ nugalėtoja
Pandėlio gimnazijos nuotr. /

Pandėlio gimnazijos iniciatyva surengta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos šventė tapo šiemetinių Nacionalinių jaunimo pilietiškumo apdovanojimų „Tėvyne mūsų” nugalėtoja.

Šio konkurso tikslas - kviesti moksleivius ieškoti skirtingų būdų, kaip išreikšti savo meilę tėvynei. Gimnazijos organizuota šventė buvo įvardinta kaip profesionaliai surengta, įtraukianti ne tik gimnazijos, miestelio bendruomenę, bet ir Lietuvos kariuomenę bei Šaulių sąjungą.

Labai smagu, kad mūsų gimnaziją įvertino ne tik komisija, bet ir daugybė žmonių, kurie balsavo už mus. Tai ne vienerių metų darbas, o nuolatinė veikla - kasmet tvarkome partizanų, savanorių atmintinas vietas, organizuojame pažintinius žygius į partizanų bunkerius, daug dėmesio skiriame pilietiškumo ugdymui per netradicines veiklas: naktį gimnazijoje „Budėk“, skirtą Sausio 13-ąjai, atminimo laužus, Vasario 16-sios minėjimą signataro Vlado Mirono gimtinėje, naktinius žygius, iškeliant Lietuvos vėliavą tose vietose, kur ji buvo slapta iškelta sovietiniais metais, tradicinį pagarbos bėgimą „Pandėlys – Panemunio „Angelas“, skirtą Gedulo ir vilties dienai, ir kt. Aktyviausi šiose veiklose yra jaunieji šauliai  (vadovė Rima Žėkienė), ateitininkai (vadovė Eglė Glemžienė).

Rugsėjo mėnesį mūsų laukia konkurso prizas – gimnazijoje lankysis Gabrielius Liaudanskas – Svaras, didelė jaunimo grupė turės galimybę apsilankyti Valdovų rūmuose.

Konkurso dalyvius vertino skirtingo profilio ekspertų komisija: programos „Kurk Lietuvai” vadovė Agila Barzdienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento direktorė Jolanta Budriūnienė ir Lietuvos fotomenininkas, keliautojas, dokumentinių filmų autorius Marius Jovaiša.

 

Projekto vadovė Violeta Karaliūnienė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą