Nuo pirmadienio rajono pradinukai grįžta į mokyklas (10)

Publikuota: 2021-03-18 Kategorija: Švietimas
Nuo pirmadienio rajono pradinukai grįžta į mokyklas
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Pagaliau kuprinė vėl tampa reikalingu daiktu: pradinukai grįžta į mokyklas.

Rokiškio rajonas pateko į 54 savivaldybių sąrašą, kurioms leidžiama sugrąžinti pradinukus į mokyklas. „Pagaliau“, – taip situaciją įvertino ir rajono politikai, ir visuomenė.

Visuomenei kilo daug klausimų

„Kodėl vaikai negrąžinami į mokyklas? Juk tai grupė, kurioje yra mažiausiai covid-19 atvejų, be to, ir mokytojai paskiepyti. Kam juos apskritai reikėjo skiepyt, jei vaikai į mokyklas neleidžiami“, – taip svarstė viena į „Rokiškio Sireną“ besikreipusių mamų.

Panašu, kad vyriausybė išgirdo visuomenės argumentus: 45 savivaldybėms leista grąžinti pradinukus į mokyklas.

Ar pasiruošę?

Rokiškio rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos vadovas Andrius Burnickas sakė atvirai: perėjimui iš nuotolinio į kontaktinį ugdymą pasiruoštą. Pradinių klasių mokytojai, kurie to norėjo, visi paskiepyti. Ar daug skiepijosi? „Pradinukų mokytojai – beveik visi pasiskiepiję“, – sakė pašnekovas.

Jis akcentavo, kad nors rajone situacija dėl covid-19 kol kas labai nebloga, visgi ji yra labai trapi. „Tokia jau tų nedidelių rajonų specifika: užtenka vieno didesnio židinio, tarkime, iš karto nustatytų kokių 10 atvejų, ir situacija smarkiai pasikeistų“, – sakė A. Burnickas.

Atgaivinamas ir neformalusis ugdymas

Kaip „Rokiškio Sirenai“ sakė rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis, rajono mokyklos nuo pirmadienio pasiruošusios priimti pradinukus. Gera žinia ir abiturientams: jie, besirengdami brandos egzaminams, pagaliau galės turėti ir „gyvas“ konsultacijas. Tiesa, jose mokinių skaičius ribojamas: ne daugiau penkių.

Atnaujinamas ir neformalusis ugdymas. Tiesa, reikalavimai dideli: gali būti ne daugiau 5 vaikų, ir kiekvienam turi tekti ne mažiau kaip 30 kv. m ploto. „Paskaičiuokime: standartinėje sporto salėje, išlaikant tokius atstumus, galėtų užsiimti iki 10 žmonių“, – aiškino pašnekovas. Galima skaičiuoti ir kiek kitaip: vieno kambario butas užima kiek daugiau nei 30 kv. m. Taigi, bent teorinė galimybė atnaujinti neformalųjį ugdymą yra suteikta, tačiau kiek įstaigų to imsis, sunku prognozuoti.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video