Netradicinė Rugsėjo 1-oji: su kaukėmis ir be pirmokėlių palydų (foto +video) (1)

Publikuota: 2020-09-01 Kategorija: Švietimas
Netradicinė Rugsėjo 1-oji: su kaukėmis ir be pirmokėlių palydų (foto +video)
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų abiturientai paleido į dangų svajones simbolizuojančius balionėlius.

Karantinas keičia Rugsėjo 1-osios tradicijas. Šventiniai renginiai gerokai kupiūruoti: nebeliko tradicinių pirmokėlių, penktokų palydų į klases. Tačiau Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų bei „Romuvos“ padalinio abiturientai vis tiek surengė eisenas. Mokytojai neslėpė: nepaisant sudėtingų aplinkybių, jaunimas vis tiek nori šventės.

Mažėja mokinių

Dar praėjusiais metais Rugsėjo 1-oji buvo viso miesto šventė. Į mokyklas, nešini gėlėmis, traukė moksleivių būriai. Dabar gi srautai kiek išskirstyti, siekiant išvengti didelių susibūrimų. Štai Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų šventė prasidėjo 10 val. O prie to paties pastato, tik kitoje kiemo vietoje numatyta Senamiesčio progimnazijos šventė – valanda vėliau.

Moksleiviai negalėjo būriuotis ten, kur sugalvojo. Kiekvienai klasei buvo skirtas jai pažymėtas plotelis. Be to, visiems privalomos kaukės.

Kai šventės vykdavo be apribojimų, nebuvo taip matyti, kaip sparčiai mažėja mokinių mūsų mieste. Štai Senamiesčio progimnazijai skirtoje kiemo dalyje sužymėti ploteliai penktoms – aštuntoms klasėms. Jų šiemet mokykla turės po dvi. Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų padalinyje mokysis dvi klasės devintokų, dvi dešimtokų, viena vienuoliktokų ir dvi abiturientų. „Romuvos“ padalinyje šiemet trys abiturientų klasės (palyginti, šiemet išlydėtos keturios), o devintokų, dešimtokų ir vienuoliktokų yra po keturias klases.

Apie tai nelinksmai kalbėjo ir mokytojai: miestas traukiasi, vaikų mažėja.

Prisiekė nauja prezidentė

Šventės scenarijus šiemet taip pat kitoks. Gerokai trumpesnė meninė dalis: abiejuose rūmuose šventė tetruko vos pusvalandį. Neatsisakyta tik abiturientų eisenų. Kaip sakė mokytojai, to pageidavo patys vaikai: nepaisant karantino, jie norėjo tikros šventės. O štai pirmokų, penktokų į klases šiemet vyresni moksleiviai nelydėjo.

Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų gimnazistės pasipuošė senomis uniformomis. Dvi klasės nuo ledo arenos pusės atėjo skambindamos varpeliu. Šiame padalinyje iki Rugsėjo 1-osios buvo savotiškas tarpuvaldis: buvusi prezidentė Miglė Jakuntavičiūtė jau Vilniaus Universiteto studentė, o pavasarį išrinkta Goda Gudgalytė dar neprisiekė. Po iškilmingos priesaikos ją prezidentės regalijomis papuošė gimnazijos direktorė Diana Guzienė. G. Gudgalytei buvo patikėta pakelti mokyklos vėliavą. Smagius palinkėjimus skaitė ir svajones simbolizuojančius balionėlius skrydžiui paleido dvyliktokai.

Įspūdingai atliko himną

Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos „Romuvos“ padalinyje taip pat plojimais sutikta abiturientų eisena. O Lietuvos himną moksleiviai giedojo patys, pritariant gimnazistei, kuri grojo klarnetu. O štai Seimo nariui Raimundui Martinėliui ir merui Ramūnui Godeliauskui čia proginių kalbų niekas neleido sakyti: jiems teko išlaikyti improvizuotą šmaikščių klausimų egzaminą apie šunybes mokykloje, geras ir blogas patirtis.

Dvyliktokai devintokus, atėjusius iš Juozo Tūbelio progimnazijos, auklėjo: čia ne Tūbelis, šakotis nieks neleis. Ir kad žodžiai neskambėtų veltui, įteikė kiekvienai iš keturių klasių po šakotį.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video