Naujoji muzikos mokyklos direktorė: apie Dievo vedimą, muziką ir sparnus užauginusią aplinką (11)

Publikuota: 2019-12-12 Kategorija: Švietimas
Naujoji muzikos mokyklos direktorė: apie Dievo vedimą, muziką ir sparnus užauginusią aplinką
L. Dūdaitė-Kralikienė / Vilma Steputaitienė – viena iš Rokiškio dekanato parapijų chorų šv. Cecilijos šventės kūrėjų.

Vilma Steputaitienė – žmogus, kurį drąsiai galima vadinti Kamajų bendruomenės ir parapijos vienu kertinių akmenų. Talentinga vargonininkė, mylima tikybos ir etikos mokytoja, netradicinių renginių organizatorė... Ji neslepia: Dievas veda į kitą veiklą: iš jaukių Kamajų į Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklą. Kurios direktoriaus konkursą ji laimėjo gruodžio 10-ąją.

Kamajiškiams, saliečiams, duokiškėnams bei visiems, besidomintiems rajono religiniu gyvenimu V. Steputaitienės pristatinėti nereikia. Kad mažos parapijos – ne nuosprendis, o galimybės kurti ir burti, ji įrodė savo darbais. Kad ir tradicine tapusi rajono parapijų chorų šv. Cecilijos šventė. Kuri savo kelią pradėjo būtent Kamajuose. Ir V. Steputaitienė yra jos siela.
Jos talentas atsiskleidžia ir Kamajų Antano Strazdo gimnazijos erdvėse. Kur prieš porą metų surengta rajono dekanato jaunimo šventė atskleidė, kad tikėjimas gali ir turi būti patrauklus jaunimui. Kur šiemet spalį ir lapkritį vyko intelektualinį parapijų ir bendruomenių potencialą sutraukę Pirmadieniai su šv. Raštu.
Pašnekovė neslėpė: ji yra giliai tikintis žmogus ir savo gyvenimo kelyje įžvelgia Dievo vedimą, jo dovanojamą sėkmę, skiriamus iššūkius. Ir vykti į Vilnių, laikyti egzaminų, buvo ir dvejonių, ir nedrąsos, ir tikėjimo... Ir sėkmę egzamine, leidusią pretenduoti į ugdymo įstaigų vadovo postą, ji laiko ženklu ir paskatinimu imtis veiklos.
Šiuo metu mūsų ir aplinkiniuose rajonuose netrūksta laisvų švietimo įstaigų vadovų vietų. Tad rinktis galima iš mažiausiai poros gimnazijų, kelių mokyklų. Tačiau širdis vedė ten, kur yra pašaukimas – muzika...
V. Steputaitienė atvira: ryžtis pretenduoti į Rudolfo Lymano muzikos mokyklos direktoriaus pareigas ir paskatino ta aplinka, kuri augina jai sparnus. Tad ir dirbdama Rokiškyje ji nesakys Kamajų, Salų, Duokiškio parapijoms sudie...
Pašnekovė nustebinta: jau porą dienų netyla gausybė nuoširdžių sveikinimų. Netgi iš tų žmonių, kurių palaikymo nesitikėjo. V. Steputaitienė atvira: ji neturi jokio politinio užnugario. Tad, nors ir konkurse buvo vienintelė kandidatė, dalyvauti jame buvo ir nedrąsu, ir nelengva. Bet viskas pavyko.
Padėtis Rudolfo Lymano muzikos mokykloje nėra paprasta: jos laukia reforma, tiksliau, jungtuvės su Rokiškio choreografijos mokykla. Pašnekovė įsitikinusi, kad sprendimas jungti dvi įstaigas yra pamatuotas ir bus sėkmingas.
V. Steputaitienė neslėpė: ir darbas Kamajų A. Strazdo gimnazijoje jai buvo mielas. Dėl nuoširdaus, smagaus bendravimo su moksleiviais. Kada ji paliks Kamajų A. Strazdo gimnaziją? „Kaip suprantu, dabar reikia laukti tam tikrų pažymų iš valstybės institucijų. Rajono taryba sausio pabaigoje vyksiančiame posėdyje turėtų spręsti, ar skirti mane direktore. O vasario pradžioje pradėsiu darbą“, – sakė V. Steputaitienė.
Tačiau ji tiek toli į priekį planuoti neskuba. Kaip kiekvieną sekmadienį jos balsas ir muzika skambės Kamajų krašto parapijų bažnyčiose. Laukia pamokos ir miestelio jaunimo rengimo Sutvirtinimo sakramentui darbai, artėjančių šv. Kalėdų laukimas...

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą