Mokymosi pasiekimai Rokiškio mokyklose bus vertinami pagal gautus rezultatus (1)

Publikuota: 2020-05-22 Kategorija: Švietimas
Mokymosi pasiekimai Rokiškio mokyklose bus vertinami pagal gautus rezultatus
„Rokiškio Sirena" nuotr. / Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazija

Baigiantis mokslo metams pasigirdo kalbų, jog kai kurios Lietuvos progimnazijos pradinių klasių mokinių pasiekimus ketina vertinti atsižvelgiant į ankstesnius rezultatus, pasiektus prieš karantino įvedimą, motyvuojant tuo, kad galimai tėvai daug užduočių atliko už vaikus.

Po pavasario atostogų, šalyje paskelbus ekstremalią padėtį, moksleiviai negrįžo į mokyklas, o mokėsi iš namų nuotoliniu būdu. Karantino padiktuotas mokymasis sudėtingas buvo visiems: tiek mokytojams, tiek moksleiviams ir jų tėvams. Tikėtina, jog be tėvų pagalbos pradinių klasių mokinukui įsisavinti naujas žinias būtų sudėtinga. Kitas klausimas, ar paskirtas namų užduotis vaikai atliko savarankiškai, ar už juos visą darbą atliko jų tėvai?

Siekiant išaiškinti, kokie pradinių klasių moksleivių pasiekimai nuotolinio mokymosi metu ir kaip šie pasiekimai bus vertinami „Rokiškio Sirena“ kalbino Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos ir Juodupės gimnazijos vadovus.

Turime įsisavinti, jog mokomės ne dėl rezultato

Juodupės gimnazijos direktorė Dainora Mineikienė sako, jog gimnazijoje yra vertinama tai, kas šiuo metu turima ir yra įskaitomi visi atlikti darbai. Mokytojams kai kuriais atvejais kyla klausimų, jog kontroliniai parašomi labai gerai ir galbūt buvo atlikti su tėvų pagalba. O galbūt, svarsto direktorė, vaikams labai tiko nuotolinis mokymas ir jie labai gerai įsisavino žinias. Ir tai atsispindi jų darbuose.

„Rokiškio Sirena" nuotr./Juodupės gimnazijos direktorė Dainora Mineikienė

„Per šį laikotarpį turėjome įsisavinti, jog mokomasi ne dėl mokytojų, ne dėl vertinimų, o dėl žinių. Ateis rudenį į mokyklą vaikai, ir jei visus darbus už juos atliko tėvai, tai rezultatą iš karto pamatysime. Labai tikiuosi, jog tėvai už vaikus užduočių neatlikinėjo, nes taip būtų padaroma didžiulė žala vaikų savarankiškumui. Vaikai su mokytojų, tėvų pagalba turėtų pasiaiškinti, kaip tinkamai atlikti užduotį, bet užduotį atlikti savarankiškai“ - susidariusią situaciją komentavo direktorė D.Mineikienė.

Diskutuojama gimnazijoje ir ateityje taikyti nuotolinio mokymosi modelio detales.

Įžvelgiame ir pozityvių dalykų

Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Liucija Varnienė sako, jog pagal rezultatus mokytojos mato kai kurių vaikų šuolį. Dirbant klasėje jiems mokslai sekėsi sunkiau, o nuotolinio mokymosi metu užduotys įvykdomos puikiai. Ji viliasi, jog didžioji dalis mokinių dirba pagal sąžinę, o ne rezultatui.

„Ar tai savarankiškas darbas - mes to pamatuoti negalime. Pamatysime kai vaikai grįš į mokyklas. Galbūt kažkam mokykloje buvo sunku susikaupti, o namuose lengviau įsisavinti gautas žinias, kai niekas neblaško. Labai tikimės, jog tėvai skatina vaikus užduotis atlikti savarankiškai, ir padeda tik tuo atveju, kai vaikas ko nors nesupranta. Jei tėvai už vaikus atlieka namų užduotis, tai nėra gerai pačiam moksleiviui. Vėliau sumažėja jo motyvacija mokytis.

Mokytojai tarpusavyje diskutuoja, ar objektyvu vertinti tokias užduotis kitų vaikų atžvilgiu, kurie visą laiką stengėsi patys atlikti užduotis? Klausimas diskutuotinas, bet mes įžiūrime pozityvo. Galbūt geresnis įvertinimas paskatins pasitempti ir motyvuos stengtis. Galbūt kažkas iš nuotolinio mokymosi gaus maksimalios naudos.

Kad nebūtų įskaityti darbai, tai tokių atvejų tikrai mūsų gimnazijoje nebus“ - patikino pašnekovė.

Rokiškio Juozo Tubelio progimnazijoje mokslo metai bus baigti nuotoliniu būdu. Toks savivaldybės ir mokyklos sprendimas.

 

 

 

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą