Mokyklų vadovų nepavyksta rasti metus laiko (2)

Publikuota: 2020-03-14 Kategorija: Švietimas
Mokyklų vadovų nepavyksta rasti metus laiko
„Rokiškio Sirena" nuotr. / Mokykla

Įvedus švietimo įstaigų vadovų kadencijas 5 metų laikotarpiui ir taip siekiant gerinti įstaigų veiklos kokybę bei efektyvumą, atrankų į šias pareigybes procesas tapo ilgesnis, sumažėjo darbo vietos patrauklumas. Savivaldybės, kiti mokyklų steigėjai susidūrė su kai kurių ugdymo įstaigų vadovų stygiumi. Paskelbus konkursus, prašymus dalyvauti konkurse dažniausiai pateikia vienas ar du kandidatai arba nesulaukiama nei vieno.

Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis nurodė keletą priežasčių, kodėl sunku rasti ugdymo įstaigų vadovų. „Tai darbo vietos laikinumas, didelė atsakomybė, mažas atlyginimas, profesijos prestižo trūkumas. Vertinant tai, kad vyresnio amžiaus pedagogui sunkiau keisti darbo pobūdį, turėtumėm skirti didesnį dėmesį jaunimui. Be to ir mokiniai nori jaunų mokytojų. Atsižvelgiant į tai, koks visuomenės požiūris, kiek abiturientų renkasi medicinos, teisės profesijas, kokie stojamieji balai ir kiek renkasi mokytojo profesijas, tai ateityje šio poreikio tikrai neišspręsime. Nors visos šios profesijos priklauso viešajam sektoriui, tačiau dėmesys šių profesijų patrauklumui skatinti yra skiriamas skirtingas“, teigė A.Laužadis. Apie tai, kad sumažinus dabar galiojančius reikalavimus  ir administracinę naštą naujai skiriamiems vadovams padidėtų ugdymo įstaigų vadovo vietos patrauklumas pašnekovas linkęs abejoti.

Rokiškio rajono savivaldybė skelbė keturis konkursus direktorių pareigoms eiti, kai kuriuos iš jų pakartotinai. Terminas, pateikti reikiamiems dokumentams, jau baigėsi, preliminariais duomenimis kandidatų į dvi pareigybes neatsirado. Šiuo metu vadovų neturi Pandėlio gimnazija, Rokiškio pagrindinė mokykla, Rokiškio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras bei Rokiškio rajono kūno kultūros ir sporto centras. Nuo šių metų rugsėjo 1 dienos yra numatyta Obelių, Kavoliškio darželius, Jūžintų gimnaziją bei Rokiškio choreografijos mokyklą jungti prie kitų ugdymo įstaigų, todėl vadovų poreikio šioms ugdymo įstaigoms nebeliko.

Ar įvyks kovo pabaigoje numatyti konkursai vadovo vietai užimti paaiškės pirmadienį. Galimai rezultatų gali tekti palaukti dėl šalyje įvedamo karantino. 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą