Mokiniams iš socialiai jautrių šeimų – dar tūkstantis planšetinių kompiuterių (0)

Publikuota: 2020-04-08 Kategorija: Švietimas
Mokiniams iš socialiai jautrių šeimų – dar tūkstantis planšetinių kompiuterių
Rokiškio Sirena nuotr. / Planšetinis kompiuteris

Mokinių iš socialiai jautrių šeimų nuotoliniam mokymuisi perduota dar tūkstantis planšetinių kompiuterių, iš viso nuo karantino pradžios su trečiadienį pasirašytomis sutartimis jų įsigyta jau 30 tūkst., pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM).

Tūkstantis iš „Tele 2“ įsigytų planšetinių kompiuterių trečiadienį išvežami į Trakų, Ukmergės, Utenos, Varėnos rajonų ir Visagino savivaldybes. Šią savaitę savivaldybėms planuojama išdalyti 15 tūkst. planšetinių kompiuterių, skelbiama pranešime.

Pirmoji dviejų tūkstančių kompiuterių siunta savivaldybėms iškeliavo praėjusį penktadienį. Jie paskirti Akmenės,  Anykščių, Biržų, Ignalinos, Jonavos, Joniškio, Jurbarko, Kaišadorių rajonų, taip pat Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto, Birštono, Druskininkų, Elektrėnų ir Kalvarijos savivaldybėms.

Ministerija skelbia, kad trečiadienį taip pat pasirašomos viešojo pirkimo sutartys dar dėl 13 tūkst. planšetinių kompiuterių, jie mokinius iš socialiai remtinų šeimų turėtų pasiekti po Velykų. Pagal tris su tiekėjas pasirašomas sutartis perkamų planšetinių kompiuterių kaina sieks nuo 157,3 iki 189,97 eurų.

Iki šiol pagal pasirašytas sutartis su skirtingais tiekėjais Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) jau buvo nupirkusi 20 tūkst. planšetinių kompiuterių, kurio vieno kaina – nuo 143 iki 188 eurų. Šiems planšetiniams kompiuteriams NŠA įsigijo neriboto mobilaus interneto paslaugą dviem mėnesiams, vienam kompiuteriui tai kainuos 1,21 euro už mėnesį. 

Iš viso trečiadienį jau bus įsigyta 33 tūkst. planšetinių kompiuterių nuotoliniam mokymui mokiniams iš socialiai jautrių šeimų. Taip pat jau nupirkta 1350 nešiojamų kompiuterių, dar apie 700 nešiojamų kompiuterių planuojama įsigyti kitą savaitę. Iš viso mokiniams iš socialiai jautrių šeimų planuojama perduoti apie 35 tūkst. įrenginių.

Nuotoliniam mokymui skirtus kompiuterius perka Nacionalinė švietimo agentūra, įpareigota Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos. Kompiuteriai turės ir interneto ryšį. Jie dalinami savivaldybėms pagal mokinių iš socialiai jautrių šeimų skaičių.

Lietuvoje dėl koronaviruso įvedus karantiną, mokiniai nuo praėjusio pirmadienio mokosi nuotoliniu būdu. Daliai mokinių neturint priemonių nuotoliniam mokymuisi, ministerija nusprendė nupirkti kompiuterių sunkiau gyvenančių šeimų vaikams.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video