Kviečiame registruotis į nuotolinius skaitmeninio raštingumo mokymus (1)

Publikuota: 2021-03-26 Kategorija: Švietimas
Kviečiame registruotis į nuotolinius skaitmeninio raštingumo mokymus
Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos nuotr. / Mokymai

Iššūkis -pandemija 

2020 m. visą pasaulį užklupusi COVID-19 pandemija palietė kiekvieno iš mūsų gyvenimą. Siekiant stabdyti pandemijos keliamą pavojų, daugumai darbuotojų teko priverstinai pereitu prie darbo iš namų, o mokymasis internetu tapo dar labiau aktyvus nei įprastai. Išmaniųjų technologijų naudojimas mums atvėrė dar nematytas, naujas galimybes. O tam, kad nuotolinis darbas, mokymasis ir kasdieninės veiklos ir paslaugos taptų įprastu reiškiniu, svarbiausias tikslas -  stiprinti savo skaitmeninius įgūdžius ir gebėjimus.

Pandemijos metu, daugeliui iš mūsų iššūkiu tapo vaizdo konferencijos, kaip įvaldyti nuotolinio bendravimo programų naudojimasi.  Pavyzdžiui, kaip dirbant ar mokantis nuotoliniu būdu prisijungti prie vaizdo konferencijos programėlės („Zoom“, „Microsoft Teams“ ar pan.), kaip tinkamai bendrauti su kitais kolegomis virtualiuose susitikimuose. Daugeliui teko išmokti interneto pagalba užsisakyti maistą į namus, susimokėti už komunalines paslaugas, užpildyti elektroninius dokumentus, e. būdu ir kitomis priemonėmis bendrauti su įvairiomis įstaigomis ir institucijomis, išmokti naudotis įvairiomis e. paslaugomis iš namų ir t.t. 

Nuotolinis mokymosi galimybės dirbantiesiems 

Siekiant prisitaikyti prie kintančių gyvenimo sąlygų projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ mokymų organizatoriai taip pat buvo priversti perkelti skaitmeninio raštingumo mokymus į nuotolinę erdvę, kol visos Lietuvos viešosios bibliotekos uždarytos. Dirbantiems gyventojams perkėlus darbo aplinką į nuotolinę erdvę kaip niekad prisireikė stiprinti savo skaitmeninio raštingumo žinias ir įgūdžius. Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos bendruomenė taip pat išmėgino savo jėgas ir galimybes mokytis šiuo būdu. Įvaldžius „Microsoft Teams“ programėlę noras mokytis ir mokymosi procesas įsibėgėjo. Išnaudojame visas suteiktas galimybes pasinaudoti šiuo metu jau siūlomų vienuolika nuotolinio mokymosi programų. Turime išmanyti visas subtilybes, nes prireikus tenka konsultuoti gyventojus kuo įvairiausiomis temomis. 

Populiariausios programos 

Pačios populiariausios programos nuotoliniu būdu išlieka „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas“, „Skaičiuoklė darbui ir namams“, „Pristatymų rengimas”, „ Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“, „Dokumentų kūrimas internete ir dalijimasis su kitais” bei „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis”. Programų aprašymus galima rasti: https://www.prisijungusi.lt/mokymai/norintiems-pagilinti-zinias/

Kviečiame visus norinčius registruotis į nuotolinius skaitmeninio raštingumo mokymus telefonu 8 458 52824 arba e. paštu: skaitykla19@gmail.com

 

 

Vyresn. bibliotekininkė edukacijai

Valda Bugailiškienė

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video