Kurie mokiniai grįš į mokyklas, palikta spręsti mokyklų vaiko gerovės komisijoms (5)

Publikuota: 2021-01-21 Kategorija: Švietimas
Kurie mokiniai grįš į mokyklas, palikta spręsti mokyklų vaiko gerovės komisijoms
„Rokiškio Sirena" nuotr. / Mokiniai

Vyriausybė priėmė sprendimą, suteikti galimybę sunkumų nuotolinio mokymosi metu patiriantiems vaikams, grįžti į mokyklas. Šį klausimą spręsti delegavo rajono ugdymo įstaigų vaiko gerovės komisijoms.

Dalis mokinių prarado žinias

Rokiškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis sako, kad mokytojai pastoviai stebi situaciją, ar mokiniai dalyvauja nuotolinėse pamokose ir aiškinasi jų nedalyvavimo priežastis.

„Jei nustatydavo, kad vaikas negali mokytis namuose, neturi socialinių įgūdžių ar galimybių, kai kuriose įstaigose šie mokiniai ir iki šiol eidavo į mokyklą. Apie tai, kurie mokiniai turėtų grįžti į mokyklą, spręs vaiko gerovės komisijos. Tai nebūtinai reiškia, kad klasėje jis mokysis su savo mokytoja. Kai kur buvo taip, o kitur tiesiog mokiniams yra sudarytos sąlygos mokykloje mokytis nuotoliniu būdu, o jų dalyvavimą prižiūri mokyklos personalas. Didžioji dalis per karantiną mokykloje besimokiusių vaikų – pradinių klasių mokiniai. Nuo pirmadienio į mokyklas sugrįš ir keletas vyresnių klasių mokiniai.

Jau tyrimais įrodyta, kad nuotolinio mokymosi metu, dalis mokinių prarado žinias. Matom, jog jiems reikalinga ateiti į mokyklą. Esam tam pasiruošę. Tą poreikį kiekviena mokykla vertina ir sprendžia individualiai, pagal esamą situaciją, bet tai nereiškia, kad į klases sugrįš visi mokiniai. Ši sąlyga bus taikoma tik tiems, kuriems sunkiau sekasi mokytis iš namų. Iki šiol įprastu režimu dirbo tik Rokiškio pagrindinė mokykla“ - pasakoja A.Laužadis.

Paklausus dėl prioritetinio pedagogų skiepijimo, A.Laužadis sako, jog pirmiausia numatyta skiepyti darželio auklėtojus, specialiųjų mokyklų mokytojus ir pradinių klasių mokytojus.

 

Mokytojai nuolat stebi mokinių įsitraukimą ir dalyvavimą pamokose

Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijos direktorius Zenonas Pošiūnas sako, kad nuo pirmadienio į mokyklą grįš vienas pirmokas.

„Situacija nuolat keičiasi, todėl negalim nuspėti kas bus kitą dieną. Pagalba mokiniui pas mus progimnazijoje vykdoma nuolat. Nuotoliniam mokymuisi esam išdavę 30 planšečių. Buvo atvejų, jog nuotolinio mokymosi metu sugedo kelių mokinių nuosavos planšetės, kompiuteris, todėl mokiniams paskolinom iš mokyklos rezervo. Visus iškylančius klausimus sprendžiame esamuoju laiku. Su mokiniais sistemingai dirba klasių mokytojai, auklėtojai, padėjėjai, socialiniai pedagogai, psichologė. Esam pasirengę bet kurią dieną priimti mokinį į mokyklą. Šį klausimą aptarėm ir su aptarnaujančiu personalu. Ar reikalinga pagalba mokiniui, sprendžiama savalaikiai, stebimas aktyvumas ir įsitraukimas į pamokas. Esant poreikiui pasikonsultuoti su mokytoja, mokiniai ir iki šiol turėjo galimybę ateiti į mokyklą, bei išspręsti susidariusias mokymosi spragas. Šiuo mokymosi laikotarpiu į mokyklą du kartus per savaitę ateina vienas mokinys. Vieni mokytojai dirba mokykloje, kiti nuotoliniu būdu. Mokiniams, kuriems priklauso maitinimas, išduodamas sausas davinys“- esamą situaciją komentavo direktorius Z.Pošiūnas.

 

Mokyklos klasėje mokosi visi pirmokai

Panemunėlio mokyklos – daugiafunkcio centro direktorė Inga Belovienė sako, jog jų mokykloje ir iki šiol kai kurie mokiniais mokėsi klasėje. „Mokiniai, turintys specialių poreikių ar neturintys galimybės mokytis namuose ir iki šiol galėjo mokytis klasėje. Šiai dienai turim tris tokius mokinius. Sunkiau mokytis namuose sekasi pradinukams, ypač pirmokams. Net po trumpų atostogų jaučiasi ženklus žinių ir įgytų įgūdžių kritimas, todėl jiems mokytojai skiria daug dėmesio“- sako I.Belovienė.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video