Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos abiturientams egzaminais išbandymai nesibaigė (video +foto) (4)

Publikuota: 2020-08-10 Kategorija: Švietimas
Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos abiturientams egzaminais išbandymai nesibaigė (video +foto)
Linos Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Akimirka, prieš pakylant į dangų balionėliams, simbolizuojantiems jaunųjų rokiškėnų viltis ir svajones.

Karštą rugpjūčio 7-osios popietę Rokiškio krašto muziejaus kiemas buvo pilnas jaunimo, besidžiaugiančio daugiau ar mažiau sėkmingai įveiktu pirmuoju išbandymu: brandos egzaminais. Išlydėti jų į savarankišką, naujomis patirtimis ir galimybėmis viliojantį gyvenimo etapą rinkosi šeimos, draugai, mokytojai.
Ši jaunystės ir grožio šventė jaunimui tapo ir išbandymu: ryškiai žydras pavakario dangus simbolizavo ne tik ateitį be debesėlių, bet ir plieskė negailestinga kaitra. Ji koregavo ir šventinį scenarijų: vos gavę brandos atestatus, abiturientai skubėjo ieškoti šešėlio.

 

Išbandymų metai
Šiemet Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų padalinys išleido 96-ąją, o „Romuvos“ padalinys – 48-ąją abiturientų laidą.
Šie metai abiturientams buvo ištisas išbandymas: nuo nuotolinio ugdymo, neaiškumų dėl egzaminų datų, ką jau kalbėti apie daugelio svajones sulaužiusį matematikos valstybinį egzaminą. Ir išleistuvės gerokai vėluoja: ankstesniais metais jos vykdavo liepos viduryje. Rokiškio rajono gimnazijos sukosi sparčiai: jos kaip įmanoma greičiau pasirūpino brandos atestatais: kai kuriose šalies mokyklose išleistuvių šventės dar tik bus rengiamos ateinantį penktadienį.
Kaip džiaugėsi Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos direktorė Diana Guzienė, brandos atestatus gavo visi 148 mokyklos dvyliktokai. Tiesa, pateiktos dar 8 apeliacijos.
Netgi brandos atestatų teikimo ceremonija dėl korona viruso grėsmės šiemet kitokia. Kaip užsiminė abiturientams palaiminimą suteikti atvykęs Rokiškio dekanato dekanas, Rokiškio šv. apaštalo evangelisto Mato parapijos klebonas Eimantas Novikas, pernai abiturientai negalėjo į bažnyčią ateiti dėl remonto darbų (dėl archeologinių kasinėjimų ir šildomų grindų rengimo), o šiemet – dėl korona grėsmės.
Tad abiturientai prie šventovės rinkosi tik iškilmingos eisenos pradžiai.
Kitas iškalbingas niuansas: gimnazijos direktorė ir jos pavaduotojos prieš pat ceremoniją užsimovė pirštines.
Ne mažesni išbandymai laukė ir abiturientų: jie, pagarbos dėlei, kaip ir kasmet, buvo išrikiuoti dėmesio centre. O tuo pačiu ir saulės atokaitoje. O ši plieskė taip kaitriai, kad ne visi galėjo ištverti. Šventės svečiais tapo ir greitosios pagalbos medikai, kurie teikė pagalbą nukentėjusiems nuo kaitros moksleiviams.

Džiugūs akcentai
Šiemet Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos moksleivių žinios brandos egzaminų sesijoje buvo įvertintos septyniais šimtukais. Garsiai skelbti jų savininkus, kaip užsiminė direktorė, be pačių moksleivių leidimo, dėl asmens duomenų apsaugos negalima. Tačiau čia pat gavo visų leidimus. Taigi, du šimtukus – lietuvių kalbos ir literatūros bei anglų kalbos gavo Greta Minkevičiūtė. Ją gimtosios kalbos egzaminui parengė mokytoja Jolanta Dirsienė, o anglų kalbos – Irena Laužadienė. Anglų kalbos šimtukus gavo ir kiti šios mokytojos ugdyti gimnazistai: Titas Gabrielius Makšimas, Liudvika Blaževičiūtė, Marius Šedys, Egidijus Vilčiauskas, Jokūbas Vigelis.
Tradiciškai paaiškėjo ir legendinio gimnazijos mokytojo Juozo Janulionio premijos, teikiamos už aukščiausius pasiekimus Senųjų rūmų padalinio moksleiviams, laureatai: pirmojo laipsnio premija pagerbta Sigita Gavorskytė, o antrojo – Nedas Spundzevičius, kaip geriausias Senųjų rūmų padalinio matematikas.
„Romuvos“ padalinio geriausiai humanitarei skirta Alės Rūtos premija atiteko G. Minkevičiūtei. Už pasiekimus krepšinio aikštelėje pagerbtas buvo ir Nedas Valečka. Taip pat už aukštus pasiekimus olimpiadose pagerbti Bernardas Gediminas Jencius, Justina Kukelkaitė. Nepamiršti ir aktyviausi, visuomeniškiausi gimnazijos moksleiviai.
Padėkota ir abiturientus per gyvenimą lydėjusiems klasių auklėtojams: Laimai Karkaitei, Rūtai Stalionienei, Egidijui Kundrotui, Loretai Rimšienei, Indrai Kazulėnienei, Ritai Šarkauskienei.
Šventinę popietę vedė abiturientų tėvai: Vaiva Baltrūnaitė-Kirstukienė ir Kęstutis Matelis.

Rūpesčius į šalį
Kol jaunimas laukė brandos atestatų, jų artimieji jau dėliojo artimiausius planus. Jau dabar vyksta stojimas į aukštąsias mokyklas.
Štai Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų prezidentės Miglės Jakuntavičiūtės mama džiaugėsi, kad dukra sėkmingai išlaikė egzaminus ir sieks savo svajonės – studijuoti kūrybines industrijas.
Kita mama užsiminė, kad ir jos dukrai pavyks įgyvendinti svajonę – mokytis maisto dekoravimo paslapčių.
Ne visų tėvelių nuotaikos buvo tokios džiugios: kai kuriems vaikams kelią link svajonių profesijos užkirto nelemtasis matematikos egzaminas: be jo negalės pretenduoti į valstybės finansuojamas vietas. „Žinoma, svajonę metams galima atidėti ir egzaminą perlaikyti kitąmet. Tik kas iš to: bus gaištamas laikas, pasimirš žinios, todėl teks samdyti korepetitorių. Tiek, kiek jam išleistume, tiesiog galvojame investuoti į vaiko studijas ir tikėsimės, kad jam pavyks pereiti į valstybės finansuojamą vietą“, – apie ateitį kalbėjo abituriento mama.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video