Juozo Tūbelio progimnazijoje – svečiams apie neproginę mokyklą (foto) (0)

Publikuota: 2019-10-01 Kategorija: Švietimas
Juozo Tūbelio progimnazijoje – svečiams apie neproginę mokyklą (foto)
L. Dūdaitė-Kralikienė / Juozo Tūbelio progimnazijos moksleiviai svetingai sutiko Rumunijos, Lenkijos ir Turkijos bendraamžius.

Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijoje – ypatinga savaitė. Jos metu mokykla priima svečius iš Lenkijos, Rumunijos bei Turkijos, projekto Erasmus –KA229 projekto „Aš rašau, nes taip pat esu rašytojas“ dalyvius. Projektas trunka jau antrus metus ir artėja prie finišo tiesiosios: planuojama, kad gegužę specialūs sąsiuviniai su Viktoro Hugo romano „Vargdieniai“ tęsiniu iškeliaus į Rumuniją ir Turkiją. Projekto dalyviai rokiškėnai jau viešėjo Turkijoje ir Lenkijoje, o dabar patys savaitę priims svečius.

Pristatė šalį ir mokyklą

Juozo Tūbelio progimnazijos bendruomenė žaismingai ir išradingai, šiek tiek šmaikščiai ir labai nuoširdžiai pristatė svečiams savo šalį ir mokyklą. Smagiomis mokyklos choro dainomis bei jaunųjų kanklininkų pasirodymu. Puikiu šalies ir Rokiškio bei projekto veiklų pristatymu. Kas geriau į kerinčią romano „Vargdieniai“ istoriją nuvestų, jei ne puikus jaunojo progimnazijos talento atliekama Kozetės arija iš miuziklo „Vargdieniai“?

Kiekvienos šalies atstovai gavo dovanų Lietuvos svetingumo simbolį – juodos duonos kepalą. Kaip sakė progimnazijos direktorius Zenonas Pošiūnas, ši dovana neatsitiktinė: svečiai turės progų ne tik paragauti duonos, bet ir patys mokysis ją kepti.

Fantastiška atmosfera

Projekte „Aš rašau, nes taip pat esu rašytojas“ dalyvauja aštuoniolika progimnazijos aštuntokų. Jiems, kaip ir bendraamžiams iš Rumunijos, Lenkijos bei Turkijos (iš kiekvienos šalies atvyko po du moksleivius bei juos lydintys mokytojai), teko įdomi užduotis perskaityti romaną „Vargdieniai“ ir sugalvoti jo tęsinį. Visi kūriniai bus išversti į anglų kalbą bei išsiųsti iš pradžių į Rumuniją, o vėliau į Turkiją, kur bus išleista speciali projektui skirta knyga.

Pasak progimnazijos pedagogų, projektas yra svarbus keliais aspektais. Pirmiausia, jis ugdo įprotį skaityti. Mat aštuntokams teko prisėsti ne prie adaptuotosios knygos versijos, o prie tikrojo romano. Kitas įgūdis: kurti, raiškiai dėstyti savo mintis, formuoti tęsinio siužetą. Po to seks ne mažiau sudėtinga užduotis tęsinius išversti į anglų kalbą. Ir ne mašinaliai, mechaniškai, o taip, kad rašiniai skambėtų. Tad teks galvoti ir apie meninę raišką, ir gerokai išplėsti anglų kalbos žinias.

O jos jau dabar puikios: jaunimas nejautė jokių kalbos barjerų, kalbėjosi drąsiai, kartais vertėjaudami pedagogams. Tai, kad nebuvo kalbos barjero, leido kurti lengvą draugišką atmosferą.

Ne iš vadovėlio

Kol jaunimas pažindinosi vieni su kitais progimnazijos meninėse dirbtuvėse kurdami molinius paukštelius, mokytojai svečiai apžiūrėjo kolegų lietuvių kabinetus, darbo priemones. Didžiausio dėmesio sulaukė istorijos kabineto improvizuotas muziejus, didžiuliai Viduramžių Europos žemėlapiai. Mokytojai dalinosi patirtimi, kaip burti mokyklų bendruomenes. Šiemet Juozo Tūbelio progimnazijos gerų darbų ženklas yra langas, į kurį tupia moksleivių nuopelnų paukšteliai.

Mokytojai nedrąsiai kvietėsi svečius į kabinetus, mat mokyklai jau verkiant reikia vidaus remonto. Tačiau pabendravus nedrąsa tirpo.

O štai informatikos kabinete tikras sujudimas: jis ir tapo kūrybine laboratorija. Visų keturių šalių projekto dalyviai išsitraukė specialias juodas knygeles, kad jose baltais pieštukais pradėtų savo kūrinių eskizus.

Tačiau prieš tai laukė didelė staigmena: šiuolaikinių technologijų dėka svečiai prisijungė prie savųjų klasių Turkijoje, Lenkijoje ir Rumunijoje teletiltu, tad visi galėjo smagiai tarpusavyje pabendrauti.

„Norime parodyti ne proginę, ne paradinę, o tikrąją mūsų progimnaziją. Ir ne ekskursijų, o bendrų veiklų dėka“, – sakė progimnazijos direktorius Zenonas Pošiūnas.

Susipažins gyvai

O popiet svečių jau laukė pirmoji intensyvios savaitės dienos programa. Viešnagė pėsčiomis į rudenėjantį Liongino Šepkos parką, pasivaikščiojimas iki dvaro rūmų, kur laukė žalvario papuošalų gamybos edukacija. Toliau – kelionė į mūsų kraštą su tolimąja Rumunija sujungusį Ilzenbergo dvarą. Svečiai pamatys ir literatūros kelią Anykščiuose, o po pažinties su literatūrinėmis tradicijomis, tęs pažintį su lietuviškąja duona: patys mokysis ją kepti. Laukia viešnagės ir Vilniuje, kitos įdomios pažintinės veiklos.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą