Juozo Tūbelio progimnazijai – naujas mokyklinis autobusas (9)

Publikuota: 2020-07-16 Kategorija: Švietimas
Juozo Tūbelio progimnazijai – naujas mokyklinis autobusas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nuotr. / Mokykliniai autobusiukai pasieks 43 šalies rajonų mokyklas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nupirko ir rugpjūtį savivaldybėms perduos 45 naujus mokyklinius autobusus. Ministras Algirdas Monkevičius patvirtino mokyklų, į kurias šiemet išriedės geltonieji autobusiukai, sąrašus. Tarp gausiančiųjų autobusą – ir Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazija.

„Autobusai bus perduoti 43 savivaldybėms. Mokyklinis autobusas taip pat atiteks lituanistinei mokyklai užsienyje – jį gaus Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinė mokykla Lenkijoje“, – teigia ministras A. Monkevičius.
Mokykliniams autobusams įsigyti skirta daugiau nei 2 mln. eurų. Jiems pirkti pasitelkiamos ne tik valstybės biudžeto, bet ir ES struktūrinių fondų lėšos.
Autobusai skirti pavežti specialių ugdymosi poreikių turinčius mokinius, kaimuose ir miesteliuose toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenančius moksleivius, kad kelionė į mokyklą ar iš jos truktų trumpiau. Taip pat jais bus vežami mokiniai, kurie pakeitė mokyklą dėl reorganizavimo ar struktūros pertvarkymo. Geltonaisiais autobusais mokiniai gali vykti ir į būrelius, kultūros ir sporto renginius, ekskursijas.
19 vietų mokykliniuose autobusuose dėl moksleivių saugumo įrengti variklio užvedimą blokuojantys alkotesteriai, dėl patogumo – sumontuotos pneumatinės važiuoklės, geresnės oro cirkuliavimo ir šildymo sistemos.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija autobusais mokyklas aprūpina nuo 2000 metų. Per šį laikotarpį iš viso nupirkta 1156 geltonieji autobusai.
Iki metų pabaigos ministerija numato įsigyti ir savivaldybėms paskirstyti dar apie 40 mokyklinių autobusų.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inform.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą