Juodupės gimnazijos mokiniams - netradicinė pilietiškumo pamoka (1)

Publikuota: 2018-10-27 Kategorija: Švietimas
Juodupės gimnazijos mokiniams - netradicinė pilietiškumo pamoka

Istorinių įvykių supratimas ir vertinimas nėra lengvas dalykas, nes mokyklinės programos ir vadovėliai orientuoja daugiau į žinias nei į supratimą. Integruodami istorijos ir pilietinio ugdymo pamokas, galime geriau įsivaizduoti ir suprasti, ką teko patirti žmonėms, atsidūrusiems istorinių įvykių sūkury. Todėl jau tradicija tapo Rokiškio savivaldybės mokyklų mokiniams prieš Vėlines aplankyti savanorių kapus, partizanų žūties ir palaidojimo vietas. Šią gražią iniciatyvą paremia Lietuvos savanorių kapų Rokiškio bendrijos pirmininkė Rimantė Norvaišienė.

Juodupės gimnazijos 1-okai gimnazistai, palaikydami šią iniciatyvą, purškiant rudeniniam lietui, lankėsi prie paminklo žuvusiems partizanams Paduobio miške, kur tvarkė žūties vietą. Mokiniai uždegė žvakutes, padėjo gėlių, tylos minute pagerbė žuvusių partizanų atminimą bei klausėsi mokytojos pasakojimo apie Rokiškio rajone susikūrusius partizanų būrius, kurie išsilaikė ilgiausiai Lietuvoje bei palaikė ryšį su Latvijos partizanais. Mokiniai atkreipė dėmesį į žuvusiųjų amžių. Nuostabą mokiniams kėlė tai, kad stoti į tokią pavojingą kovą nusprendė visai jauni, beveik jų amžiaus žmonės, kurie turėjo ne mažiau svajonių ir ateities planų negu jie. Mokiniams buvo įdomu sužinoti,  kiek kovotojų žuvo, iš kur jie buvo kilę, kokia buvo jų kasdienybė. Taip pat mokiniai uždegė žvakeles senosiose Juodupės kapinėse ant nukankintųjų kapų.

Gimnazistų apsilankymas kapinėse bei žūties vietoje  – tai ne tik pagarba žuvusiems, tai ir  jaunosios kartos ryšys su praeitimi. Mokiniai ilgai nepamirš išgirstų istorijų apie partizanų gyvenimą ir apie tai, kaip jie, nebijodami paaukoti savo gyvybės, kovojo dėl Lietuvos laisvės.

Jolita Stankevičiūtė, Juodupės gimnazijos geografijos mokytoja

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video