Juodupės gimnazijai – naujas autobusiukas (0)

Publikuota: 2020-11-16 Kategorija: Švietimas
Juodupės gimnazijai – naujas autobusiukas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nuotr. / Naujieji mokykliniai autobusiukai.

Savivaldybėms lapkritį bus perduota dar 40 mokyklinių autobusiukų, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Iš rajono mokyklų nauju „Mercedes Benz“ autobusiuku džiaugsis Juodupės gimnazija. Ji pateko į 18 mokyklų grupę, kurioje esančioms ugdymo įstaigoms nauji autobusiukai skirti pakeisti pasenusius ir netinkamus toliau eksploatuoti.

Pasak ministro Algirdo Monkevičiaus, autobusiukai, padedantys užtikrinti atokesnėse vietovėse gyvenančių moksleivių galimybes mokytis, aktualūs ir karantino metu.
„Nors šiuo metu daugelyje mokyklų pamokos vyksta per atstumą, autobusiukai reikalingi ten, kur ugdymas vyksta kontaktiniu būdu“, – pranešime spaudai teigė A. Monkevičius.
Mokykliniai autobusai yra skirti vežioti kaimuose ir miesteliuose toliau kaip trys kilometrai nuo mokyklos gyvenančius moksleivius, kurie 2018–2020 metais turėjo pakeisti mokyklą dėl jos reorganizavimo, likvidavimo ar vidaus struktūros pertvarkos.
Šios transporto priemonės taip pat skirtos didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių, kurie nepajėgia savarankiškai vaikščioti arba dėl turimų sutrikimų yra nesaugūs kelyje, vežiojimui.
Geltonieji autobusai skiriami nuo 2000-ųjų, per šį laikotarpį iš viso jau nupirkti 1196 tokie autobusai.

„Rokiškio Sirena“ ir BNS inform.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video