Žiemos priėmimo metu profesinių mokyklų gretas papildė beveik 1,5 tūkstančio studentų (0)

Publikuota: 2018-12-31 Kategorija: Švietimas
Žiemos priėmimo metu profesinių mokyklų gretas papildė beveik 1,5 tūkstančio studentų
RTVŽŪM nuotr. /

Nuo šiol į profesines mokyklas bus galima stoti ne vieną, bet du kartus per metus: vasarą ir žiemą. Po vasarą vykusių  stojimų likus valstybės finansuojamų vietų norintieji mokytis profesinėse mokyklose teikti paraiškas galėjo mėnesį - nuo lapkričio 14 d. iki gruodžio 14 dienos.

Stojo įprastine tvarka

Pirmą kartą vykdomame žiemos stojime dalyvavo 67 Lietuvoje įsikūrusių profesinio mokymo įstaigų, į kurias paraiškas teikti mokiniai turėjo įprastine tvarka – per LAMA BPO sistemą.

Stoti į profesines mokyklas galėjo įvairaus išsilavinimo asmenys: turintys pagrindinį ar vidurinį išsilavinimą, taip pat jo neįgiję, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių ar baigę individualizuotas pagrindinio ugdymo ar socialinių įgūdžių programas.

Stojantieji galėjo rinktis iš daugiau nei 200 kokybiškai atnaujintų mokymo programų, tačiau studijuoti norintiems asmenims buvo siūloma rinktis darbo rinkoje ypač patrauklias profesijas: inžinerinės pramonės, gamybos ir perdirbimo, statybos ir informacinių technologijų. Būtent šių specialistų labiausiai trūksta darbo rinkoje, o darbai yra gerai apmokami. Žiemos stojimo metu studijuoti norintys nebuvo priimami tik į tas mokymo programas, kurios vykdomos kartu su pagrindinio ar vidurinio ugdymo programomis.

Profesinio mokymo įstaigoms 2018 metais iš viso buvo numatyta skirti 20,1 tūkstančių valstybės finansuojamų vietų. Vasaros priėmimo metu 3 tūkstančiai nemokamų mokymosi vietų liko neužimta – daugiausia laisvų vietų liko gamybos ir perdirbimo, informacijos ir ryšio technologijų, transporto srityse.

Beveik pusantro tūkstančio

Per žiemos priėmimą viso į profesinio mokymo įstaigas kvietimus sudaryti mokymosi sutartis gavo 1424 stojantieji. Populiariausios tarp stojančiųjų buvo krovininio transporto vairuotojo, elektriko, masažuotojo, vizualinės reklamos gamintojo, kosmetiko, sekretoriaus, suvirintojo, apskaitininko ir kasininko, siuvėjo specialybės. Žiemos stojimo metu į profesines mokymo įstaigas įstoję asmenys mokytis pradės nuo pavasario semestro – tarp 2019 m. pradžios ir vasario 4 dienos.

Į Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklą žiemos stojimo metu priimta 42 studentai – pavasario semestro pradžioje jie užims laisvas valstybės finansuojamas vietas apdailininkų-statybininkų bei apskaitininkų ir kasininkų profesinio mokymo programose.

Švietimo ir mokslo ministerijos teigimu, žiemos priėmimas galėjo būti ypač naudingas tiems, kurie po mokyklos baigimo taip ir nenusprendė, ką veikti toliau bei tiems, kurie panoro keisti ar tobulinti ankščiau įgytą kvalifikaciją.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą