Šiemet abiturientų nuotaikos džiugios (video +foto) (10)

Publikuota: 2021-07-31 Kategorija: Švietimas
Šiemet abiturientų nuotaikos džiugios (video +foto)
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Išleistuvių eisena: joje šiemet beveik 120 abiturientų.

Šiemet abiturientų išleistuvės – rekordiškai vėlai. Priešpaskutinę liepos dieną brandos atestatus gavo penkios Juozo-Tumo Vaižganto abiturientų klasės, beveik 120 abiturientų. Dievo globos jų tolesniems keliams, planams ir siekiams buvo meldžiamasi dekano Eimanto Noviko aukotose šv. Mišiose. O po jų, tradiciškai abiturientų eisena patraukė dvaro link. Brandos atestatus atsiėmė ne visi: du gimnazijos auklėtiniai jau atlieka savo pareigą ginti tėvynę.

Šiemet abiturientų veidai šviesesni, nei pernai: nusivylimo mažiau, nei pernai: egzaminus sekėsi laikyti daug sėkmingiau. Dosniausias šimtukų derlius – net keturi – papuošė Uršulės Tarvydytės atestatą. Už puikius pasiekimus dėkota moksleivių ugdytojams: informatikos, anglų kalbos, matematikos, fizikos mokytojams.

Paklausta, kaip sekėsi abiturientams šie, tokie sudėtingi, nežinios dėl mokymo tvarkos, egzaminų laikymo tvarkos ir kitų covid-19 sąlygotų problemų pažymėti mokslo metai, gimnazijos direktorė Diana Guzienė neslėpė: pavyko geriau, nei tikėtasi. Ir to priežastis – milžiniškos ir pačių abiturientų, ir juos ugdžiusių pedagogų pastangos. „Būtų buvę labai liūdna, jei būtų nepavykę“, – sakė direktorė.

Pavyko geriau, nei tikėtąsi: kai kuriuos brandos egzaminus jaunieji rokiškėnai išlaikė gerokai geriau, nei šalies vidurkis.

Nepamiršti ne tik šimtukininkai, bet ir mokyklą garsinę moksleiviai. Juozo Janulionio pirmojo ir antrojo laipsnio premijos atiteko Viliui Zamuiskui. Rašytojos Alės Rūtos premija pagerbta Gabija Saniukaitė. Kauno technologijos universiteto padėka ir pažymėjimas už puikias matematikos žinias teko Emilijai Trumpaitei. Nepamiršti ir sporto pasiekimais mokyklą garsinę sportininkai, patekę į sportininkų elitą – Karolis Varnas ir Rimvydas Karpavičius.

Palydėdami abiturientus, rokiškėnai su nostalgija atsiduso: retėja jų gretos, retėja. Dar prieš gerus dvejus metus išlydėta apie 150 gimnazijos absolventų. Šiemet dvi klasės baigė J. Tumo-Vaižganto Senųjų rūmų padalinį, trys – „Romuvos“ padalinį. Tiesa, direktorė užsiminė, kad kitąmet galbūt abiturientų bus daugiau: rajono tarybos sprendimu, gimnazijos padaliniu tapo Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centras. Ir kitąmet jo auklėtiniai, pasak direktorės, jau tikriausiai bus pakviesti atsiimti diplomų kartu su Senųjų rūmų ir „Romuvos“ padalinių bendramoksliais.

Šventėje buvo dar viena naujovė: pirmą kartą skambėjo J. Tumo-Vaižganto gimnazijos himnas. To pageidavo abiturientai.

Jie neslėpė dėkingumo mokyklai, juos lydėjusiems auklėtojams. Kurie, jei tikėti jaunuolių palinkėjimais, žinojo kur kas daugiau apie išdaigas, rūpesčius ir svajones, nei tėvai. O auklėtojai priminė – išsiskyrimas laikinas, savo mokykloje jaunimas visada laukiamas...

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video