Galimybė išmokti siūti ir realizuoti save visai šalia - Rokiškio TVŽŪM (2)

Publikuota: 2021-05-25 Kategorija: Švietimas
Galimybė išmokti siūti ir realizuoti save visai šalia - Rokiškio TVŽŪM
E.Pavilonienės nuotr. / Siuvėjų klasės mokytojos iš kairės J.Rakauskaitė ir D.Stočkuvienė

Turbūt nesuklysiu pasakiusi, jog retuose namuose nerastume siuvimo mašinos. Nebūtinai naujos, nebūtinai naudojamos, galbūt paveldėtos iš senelių ar prosenelių ir dulkančios lentynose. Kaip ir retai sutiktume žmogų, visiškai nemokantį susiadyti atsiradusios skylės ar susisiūti prairusios siūlės.

Mūsų senoliai siuvimo mokėsi pas kitus kaimo siuvėjus, vėliau siūdavo namuose sau ir kitiems šeimos nariams. Daugiausia siuvėjų buvo vyrai, moterys siūdavo iki ištekėdavo. Dabar gi viskas pasikeitę. Siuvėjos - dažniausiai moterys.

Beveik kiekviena šeima turėjo vietinį siuvėją, kuris buvo didžiai gerbiamas. Žmonės drabužius siūdinosi, nes pirkti nebūdavo, o vėliau, klestint masinei prekybai, pas siuvėją lankydavosi, norėdami pasisiūti originalesnį ir puošnesnį drabužį.

Šiuo metu Lietuvoje veikia ne viena mokymo įstaiga, ruošianti siuvėjus, tad pasirinkti tikrai yra iš ko. Rokiškiečiai turi ypatingas galimybes išmokti šio amato, nes mūsų mieste to mokoma Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykloje ir niekur toli vykti nereikia.

Apie siuvėjo profesiją ir galimybes jos mokytis užsukau pasidomėti į šios mokyklos Siuvimo klasę. Įdomu sužinoti, ko galima išmokti mokslų metu ir kokiais įspūdžiais gali pasidalinti jau besimokančios mokinės.

Dalintis patirtimi – tai mano pašaukimas

Siuvimo klasėje su mokiniais dirba dvi mokytojos. Mokytoja Danutė Stočkuvienė sako šioje mokykloje dirbanti jau 30 metų ir pabrėžia, jog geros emocijos garantuotos ir jokie karantino apribojimai nebaisūs, nes užimtumas, savirealizacija įgyvendinant sumanymus garantuoti.

Pedagogo profesija reikalauja nuolat rūpintis kitais - mokyti, motyvuoti, įkvėpti, padėti spręsti bendravimo ir ugdymo iššūkius. Džiaugiuosi, kad turiu mylimą darbą, galimybę ir sąlygas tobulėti. Pastaraisiais metais, įgyvendinant ES projekto lėšas, iš pagrindų atnaujinta mokymo bazė. Siuvimo klasėje interaktyvus ekranas, kompiuteriai su specialia ir siuvinių dizaino, konstravimo ir modeliavimo profesionalia programine įranga, naujausios specialios ir siuvimo mašinos. Tai įpareigoja labai pasitempti, išmokti naujų dalykų, tobulėti. Naujos žinios leidžia ne tik svajoti, bet ir realizuoti sumanymus. Labai motyvuoja tai, kad galima prisidėti prie klimato kaitos stabdymo -suteikti tekstilės gaminiams antrą galimybę, perdirbti, iš mažos skiautės ar jau nusibodusio drabužio sukurti originalų, išskirtinį siuvinį. Dalintis patirtimi- tai mano pašaukimas“- apie mokymosi galimybes pasakoja mokytoja Danutė.

Mokytojo profesija – svajonių darbas

Mokytoja Jūratė Rakauskaitė sako, jog dirbti šioje mokykloje profesijos mokytoja tai jos svajonių darbas. „Labai gera būti naudingai, kai savo žiniomis galiu dalintis, kai mokiniai domisi, yra motyvuoti. Be galo džiaugiuosi esama mokymo baze, kurios pagalba galiu realizuoti save ir mokyti kitus. Naujausia įranga leidžia mokiniams susipažinti su siuvimo pramonės pažanga. Mokymosi metu mokiniai išmoksta susikurti sau patinkantį drabužio modelį, pasigaminti iškarpas. Ne mažiau svarbu mokėti sukirpti ir teisingai susisiūti. Šiuo metu kartu su mokinėmis dalyvaujame ir socialinėje akcijoje, kurios metu mokinės siuvo rankšluostukus ir turėjo galimybę išbandyti siuvinėjimo mašinos galimybes. Šie darbeliai bus padovanoti socialiai atskirtiems žmonėms. Mokiniams suteikiame ne tik teorines žinias, bet ir visas galimybes realizuoti savo kūrybiškumą“- sako siuvimo mokytoja Jūratė.

 

Turi galimybę išmokti pasisiūti sau patinkančius drabužius pagal individualius išmatavimus

Mokykloje sutiktos mokinės sako, jog norėdamos kažko originalaus ar išskirtinio, turėjusios kreiptis į siuvėjas. Parduotuvėse ar socialinių tinklų puslapiuose parduodamų drabužių, ypač pasiūtų iš kokybiškesnių medžiagų, kainos „kandžiojasi“. O jei dar esi ir nestandartinių išmatavimų, surasti gražesnį drabužėlį, atitinkantį kokybės ir kainos santykį, sunku. Daug drabužių galima rasti padėvėtų prekių parduotuvėje, bet dažnai tenka juos taisyti ar pritaikyti savo figūrai, todėl norinčios ne tik išmokti siūti drabužius, bet juos ir pataisyti, prisitaikyti pagal individualius išmatavimus.

 

Gimus vaikui ieškojo saviraiškos galimybių

Kaip dauguma mamų sako, jog vaikai dažnai įkvepia ieškoti saviraiškos būdų, tai taip pat nutiko ir man. Su siuvimu buvau susidūrusi minimaliai, teko kelis kartus siūti aprangas mokiniams šokio pasirodymams. Bet beveik neturint žinių ir bendro supratimo kaip, buvo iššūkis, todėl pamačius mokyklos skelbimą, kviečiantį mokytis siuvimo amato, pagalvojau, kad noriu pabandyti. Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodė kaip "raketų mokslas". Bet laiko ir kompetentingų mokytojų dėka, išmokau svarbiausius ir esminius dalykus. Dabar siuvimas - mano ilgų vakarų mėgstamiausia veikla. Labai smagus jausmas mamai rengti savo vaiką, pačios pasiūtais rūbais. Smagu pagaminti kažką neįprasto, ko niekad nesitikėjai galėsianti“- sako mokykloje pirmus metus besimokanti Goda Mitinaitė.

Jau per pirmus mokslo metus didelė pažanga

Siuvimu susidomėjau prieš kelerius metus. Vilniuje pabaigusi 3 mėnesių siuvimo kursus supratau, kad siūti man patinka, tačiau tam reikia dar labai daug žinių. Grįžus gyventi į Rokiškį ir sužinojus, kad renkama tęstinio mokymosi grupė - nedvejojau, užpildžiau dokumentus ir pradėjau mokslus. Anksčiau jau buvau įgijusi kitą specialybę, todėl labai apsidžiaugiau, jog yra galimybė nemokamai įgyti ir kitą profesiją. Jau per pirmus mokslo metus gavau labai daug žinių. Dvi puikios mokytojos, pasiruošusios padėti įgyvendinti visas mūsų idėjas. Jau gebame pasiūti nuo drabužėlių patiems mažiausiems iki sudėtingiausių drabužių suaugusiems. Su džiaugsmu laukiu ir kitų mokslo metų“ - sako mokinė Lina Tavoraitė ir priduria tyliai pasvajojanti, jog siuvimas galėtų tapti tolimesne jos veikla.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video