Adolfo Ramanausko-Vanago garbei - keliaujanti paroda Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje (foto+video) (4)

Publikuota: 2019-01-23 Kategorija: Švietimas
Adolfo Ramanausko-Vanago garbei - keliaujanti paroda Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje (foto+video)
Monikos Meilutės nuotr. /

Sausio 23 dieną Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos "Romuvos" padalinyje iškilmingai atidaryta keliaujanti paroda "Adolfas Ramanauskas-Vanagas gyvenime, kovoje ir dokumentuose". Parodą eksponuoti žadama visose Lietuvos mokyklose.

Į parodos, kurią į Rokiškį atvežė Obelių laisvės kovų muziejaus vadovas Valius Kazlauskas, atidarymą rinkosi gausūs mokinių būriai. Kadangi "Romuvos" aktų salė renovuojama, iškilminga atidarymo šventė vyko gimnazijos pirmo aukšto foje. Mokinių ir mokytojų dėmesį atkreipė didžiuliai stendai su A. Ramanausko-Vanago biografija, nuotraukomis, o tarp stendų įrengtame didžiuliame projektoriaus ekrane mokiniai viską išvydo gyvai trumpų filmukų pavidalu: stebėjo iškilmingas pernai metais vykusias partizanų vado laidotuves, subtiliai pateiktą partizano gyvenimo istoriją.

Mokiniams bei mokytojams susipažinus su Vanagu iš arčiau, žodį tarė gimnazijos istorijos mokytoja Dijana Meškauskienė. "2018 metai buvo Vanago metai - tai šimtosios jo gimimo metinės. Labai džiugu, kad galiausiai buvo rasti jo palaikai, o pernai metų spalio 6 dieną jis iškilmingai buvo palaidotas Vilniaus Antakalnio kapinėse," - nuoširdžiai pasakojo D. Meškauskienė. Mokytoja pridūrė, kad praėję metai mūsų istorijai svarbūs ir tuo, jog lapkritį A. Ramanauskui-Vanagui buvo suteiktas  valstybės vadovo vardas, nes nuo 1954 lapkričio 26 dienos iki pat jo mirties 1957 lapkričio 29 dienos buvo aukščiausias tuo metu likęs gyvas Lietuvos valstybės pareigūnas ir kovojančios su okupacija Lietuvos valstybės vadovas. "Džiaugiasi širdis, kad visgi teisingumas sugrįžta, kad teisingumas triumfuoja ir, kad šis taurus didvyris palaidotas kaip valstybės vadovas," - sakė D. Meškauskienė.

Kartu su keliaujančia paroda mokinius aplankė ir 96-ešerių metų amžiaus mūsų rajono partizanas Kostas Siniauskas. Senolis džiaugėsi, kad turi progą pabūti ir pabendrauti su jaunimu. Garbingas svečias teigė, jog daugžodžiauti nesiruošia, tik nori mokinius supažindinti su dainomis, kurias tuomet dainuodavo Lietuvos laisvės gynėjai. "Būdami partizanais mes dainas dainavome. Būdavo įvairių lietuvių liaudies dainų, partizaniškų pasisakymų, mūsų kurtų giesmių. Galbūt dabar jos jau pasenę, nebesuprantamos, tačiau norėčiau, kad jas bent būtumėte girdėję," - trumpai išbėrė K. Siniauskas ir užtraukė dvi partizanų dainuotas dainas, kurias senolis ir šią dieną mokėjo atmintinai.

Parodos atidarymą vainikavo "Romuvos" padalinio budėtojas Eugenijus pakvietęs visus kartu sudainuoti dainą. Gimnazijos mokinių prezidentė svečiams įteikė dovanėles, o renginį vedusi istorijos mokytoja D. Meškauskienė renginį užbaigė žodžiais, jog labai svarbu viskuo domėtis, viską žinoti, nes "žinojimas - mūsų imunitetas, kuris mus daro stipresniais".

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video