40 kilometrų – „Varpelio“ jubiliejaus proga (9)

Publikuota: 2020-10-20 Kategorija: Švietimas
40 kilometrų – „Varpelio“ jubiliejaus proga
Organizatorių nuotr. / „Varpelio“ bendruomenės žygeiviai grįžo su puikiai nuotaika.

Vaikų lopšelis-darželis „Varpelis“ mini veiklos keturiasdešimtmetį. Aktyvi darželio bendruomenė dalyvavo ambicingame žygyje, kuriame kiekvienas galėjo pasirinkti maršrutą pagal savo jėgas: 10, 20 ar net 40 km. Kilometrus darželio garbei žygiavo net 52 dalyviai: darželio vadovė ir jos pavaduotoja, darbuotojai, tėvai ir auklėtiniai. Mažiausiems žygeiviams buvo vos treji metukai. O šešiametis Julius įveikė net 20 kilometrų.

Idėja gimė spontaniškai

Kaip „Rokiškio Sirenaiׅ“ pasakojo viena žygio organizatorių, Anelė Čirūnaitė, idėja organizuoti žygį jai su Simona Igauniene gimė spontaniškai.  Maždaug prieš dvi savaites. Iš pradžių dar galvota, kad žygiuoti reiktų kurį lapkričio savaitgalį. Bet atbaidė didelė prastų orų tikimybė. Apskaičiavusios visus įmanomus variantus, organizatorės pasirinko būtent praėjusį savaitgalį. Ir neapsiriko. Oras žygiui buvo tiesiog puikus. Nebuvo nei lietaus, nei žvarbos, tad žygeiviai galėjo grožėtis rudenėjančiomis Rokiškio apylinkėmis, savo tempu įveikdami pasirinktą kilometrų skaičių.

O organizatorėms iki tol teko gerokai padirbėti: viskam, nuo smagaus į žygį kviečiančio filmuko, iki maršrutų sudarymo, buvo vos pora savaičių. Kadangi žygis buvo skirtas „Varpeliui“ stengtasi nuo jo nenutolti: visi maršrutai prasidėjo ir baigėsi jo kieme. O driekėsi jie Rokiškio apylinkėmis. Juk nevesi žygeivių į gūdžius miškus. Kita vertus, ir įprastiniais kasdieniais miesto gatvių maršrutais keliauti nesinorėjo.

Taigi, aštuntą valandą susirinkę, spalvotais varpeliais, kurių spalva priklausė nuo pasirinkto maršruto, pasidabinę 50 žygeivių iškeliavo pirmųjų dešimt kilometrų įveikti. Juos nueiti neužtruko ir 2 val. Apetitas ateina bevalgant, o entuziazmas – bežygiuojant. Tad nemažai žygeivių po pirmųjų dešimties kilometrų nusprendė pakeisti planus ir nužygiuoti dar tiek pat.

Nuo Bajorų link Miliūnų

Antrasis žygio kilometrų dešimtukas buvo nueiti iki Bajorų ir atgal. O kelio viduryje laukė smagi stotelė – Anelės Čirūnaitės kieme kunkuliuojati žygeiviška košė. Pasistiprinę, pailsėję žygio dalyviai patraukė atgal link finišo. Žygis – ne lenktynės, o kelionė savo malonumui, todėl kiekvienas žygeivis ėjo jam priimtinu tempu. Daug kas baiminosi, kad ir 10 km – pakankamai ilga trasa, tačiau ir dukart tiek įveikė gana nesunkiai. Be jau suplanavusiųjų žygiuoti 40 km, vieną dalyvę organizatoriai paskatino pabandyti ir ji pati buvo nustebinta, kad tiek ištvermės ir jėgų turi.

40 km žygis buvo Miliūnų link, smagiais miško takais, vaizdingomis vietomis. O jo viduryje laukė niekur nepažymėta staigmena.

Keturiasdešimties kilometrų trasą žygeiviai baigė 18 val. Nestokodami geros nuotaikos, entuziazmo.

O organizatorės neslepia, kad po šiemetinės sėkmės galvos apie tai, kad šį žygį verta padaryti tradiciniu. Tik kasmet, tikriausiai, jo kilometrų skaičius vis po truputį ilgės…

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video