Trys iš keturių Rokiškyje permanentinį makiažą atliekančių grožio salonų gavo įspėjimus (2)

Publikuota: 2020-06-19 Kategorija: Sveikata
Trys iš keturių Rokiškyje permanentinį makiažą atliekančių grožio salonų gavo įspėjimus
Mediakatalogas.lt nuotr. / Makiažo reikmenys

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento Rokiškio skyriui po 2019 metų atliktų grožio paslaugų duomenų analizės (toliau – Rokiškio skyrius) kilo pagrįstų įtarimų, kad permanentinio makiažo paslaugų veikla rajone gali prieštarauti visuomenės sveikatos saugą reglamentuojantiems teisės aktams, todėl vasario mėnesį atliko valstybines operatyviąsias kontroles 4 legaliai veikiančiuose grožio paslaugų salonuose kuriuose atliekamos ilgalaikio (permanentinio) makiažo paslaugos ir liko nemaloniai nustebę, nes 3 iš 4 patikrintų salonų (75 %) buvo nustatyti mažesni ar net grubūs Lietuvos higienos normos HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“ pažeidimai dėl instrumentų sterilizavimo, tinkamo laikymo, elementarios švaros ir tvarkos, tokie kaip: kliento oda valoma ne steriliomis marlės ar vatos servetėlėmis, neužtikrinama tinkama įrankių dezinfekcija, sterilizacija, netinkama patalpų ir įrangos priežiūra, darbuotojai nepasitikrinę sveikatos, nevykdoma įrangos darbo kontrolė, įranga neatitinka teisės aktų reikalavimų, nepateikti naudojamos įrangos, pigmentinių dažų techniniai dokumentai, naudojamos cheminės medžiagos neatitinka teisės aktų reikalavimų, patalpų įrengimas neatitinka teisės aktų reikalavimų.

 

KAS YRA ILGALAIKIS (PERMANENTINIS) MAKIAŽAS?

Tai kosmetologinė veido srities procedūra, kurios esmė – įvesti į odą dažomąsias medžiagas ir sukurti palyginamai patvarius spalvinius kontūrus bei tušavimą, paryškinant ar pakoreguojant antakių, akių, lūpų kontūrus. Procedūros metu atliekama pirminė odos nejautra, po kurios į odą 0,3 - 0,8 mm gylyje, adatų pagalba įvedamas specialus pigmentas.

 

KĄ REIKĖTŲ ŽINOTI KLIENTAMS?

Pagal šiuo metu galiojančią higienos normą šią paslaugą gali atlikti kosmetologė t.y. specialistė, kuri neturi medicininio išsilavinimo, nors ji privalo žinoti, kad šios paslaugos metu nuskausminimui naudojama paviršinė anestezija gali sukelti ar išprovokuoti įvairias komplikacijas, kaip antai, odos alergines reakcijas ir net uždegimą, o ilgalaikio makiažo geriau nedaryti jeigu jau yra bet koks odos susirgimas, odoje plika akimi matomi apgamai ir išryškėjusios kraujagyslės, žmogus serga kraujo ligomis, bet kurios formos diabetu, kažkada sirgo hepatitu, moteris yra nėščia, maitina kūdikį.

 

KĄ REIKIA ŽINOTI GROŽIO SALONŲ SAVININKMAS?

Pagal higienos normą ilgalaikio (permanentinio) makiažo paslauga priskiriama A kategorijos paslaugai, kurią teikiant pažeidžiama oda arba gleivinė ir instrumentas užteršiamas krauju arba kitais kūno skysčiais. Grožio paslaugos vartotojui turi būti suteikta informacija apie riziką, susijusią su paslaugų teikimu, galimas komplikacijas, tolesnę pažeistų kūno vietų priežiūrą. Paslaugų vartotojui pareikalavus, privaloma pateikti informaciją apie naudojamus instrumentų valymo, dezinfekcijos ir sterilizacijos būdus, naudojamus kosmetikos gaminius, dažus. Procedūra atliekama tik steriliais instrumentais, o instrumentų pakavimo medžiagos turi atitikti sterilizatoriaus ir sterilizuojamų instrumentų gamintojo rekomendacijas ir sterilizacijos būdą. Grožio paslaugų teikėjas turi turėti visos įrangos, prietaisų, pigmentų, valymo, dezinfekcijos, sterilizacijos įrenginių techninius dokumentus ir jų naudojimo aprašymus lietuvių kalba. Kiekvienas paslaugų vartotojas, kuriam teikiamos ilgalaikio (permanentinio) makiažo, paslaugos įregistruojamas užpildant paslaugos teikimo kortelę arba kiekvieno kliento duomenis įrašant į specialų žurnalą. Kortelėje arba žurnale turi būti įrašyta: paslaugos pavadinimas, paslaugos teikimo data, kliento vardas, pavardė, amžius, parašas. Draudžiama teikti ilgalaikio (permanentinio) makiažo paslaugas asmenims iki 18 metų, nepateikusiems tėvų arba globėjų raštiško sutikimo.

 

KOKIOS TAIKOMOS SANKCIJOS UŽ HIGIENOS NORMOS PAŽEIDIMĄ?

Pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 45 straipsnį, pirmą kartą už higienos norminių aktų pažeidimą piliečiams skiriamas įspėjimas arba bauda nuo šešiasdešimt (60) iki vieno šimto keturiasdešimt (140) eurų ir bauda juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims nuo vieno šimto keturiasdešimt (140) iki šešių šimtų eurų (600).

Šių patikrinimų metu trijų (3) salonų darbuotojoms skirti įspėjimai ir nurodyti terminai nustatytų pažeidimų pašalinimui. Birželio mėnesį atlikus grįžtamąsias kontroles, vasario mėnesį nustatytų pažeidimų nebebuvo rasta.   

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Rekomenduojami video