Trečiasis užsikrėtęs korona virusu – taip pat medikas (38)

Publikuota: 2020-04-23 Kategorija: Sveikata
Trečiasis užsikrėtęs korona virusu – taip pat medikas
„Rokiškio Sirena“ nuotr. / Pavlius Gaigalas užtikrino: situacija kontroliuojama, užsikrėtusių kontaktai nustatyti

Rokiškis buvo vienas ilgiausiai prieš korona viruso infekciją atsilaikiusių rajonų. Deja, vos per dvi dienas užfiksuoti net trys mūsų rajono gyventojai, užsikrėtę korona virusu. Visi jie medikai. 

Pirmasis infekuotas asmuo buvo nustatytas balandžio 22 d., o du šiandien – balandžio 23-ąją. Trečiasis užsikrėtęs asmuo – Rokiškio psichiatrijos ligoninės medikas.Tą „Rokiškio Sirenai“ patvirtino Pavlius Gaigalas, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento Rokiškio skyriaus vadovas. Jis teigė, kad visi trys infekuotieji neturėjo nė menkiausio įtarimo, kad galėtų užsikrėsti korona virusu. Du jų apie tai sužinojo savo darbo vietoje. Visi trys korona viruso nešiotojai yra besimptomiai. Pasak pašnekovo, jų kontaktai žinomi. Šie asmenys, kaip ir jų šeimų nariai saviizoliuosis namie.

Pašnekovo teigimu, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento Rokiškio skyrius apie šiuos žmones gavo informaciją anksčiau, nei jie patys. Buvo imtasi skubių priemonių juos izoliuoti, nustatyti kontaktus. Didžiausia problema, pasak P. Gailgalo, yra tai, kad paėmus mėginius, užtrunka iki keturių-penkių dienų sulaukti rezultatų. „O tuo laiku žmogus dirba savo įprastą darbą“, – sakė jis.

Pašnekovas užtikrino, kad situacija rajone kontroliuojama. „Mūsų skyriaus darbas tylus ir nematomas. Ne taip, kaip kai kurių naujai iškeptų politikų-visų sričių "ekspertų". Esame nematomo fronto kariai“, – sakė P. Gaigalas. Vien tik PASPC buvo nustatyta virš 120 asmenų, su kuriais kontaktavo viruso nešiotojas, rajono ligoninėje ir Rokiškio psichiatrijos ligoninėje taip pat buvo nustatyta po kelias dešimtis kontaktų. Kiekvieną iš jų reikėjo rasti, susisiekti su juo. „Tai milžiniškas darbas. O kur dar kiti svarbūs darbai“, – sakė pašnekovas.

Jis patarė gyventojams saugotis, vengti kontaktų, be reikalo nesilankyti medicinos įstaigose.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą