„Rotary“ dovanos medikams ir savanoriams – kaukės (11)

Publikuota: 2020-03-26 Kategorija: Sveikata
„Rotary“ dovanos medikams ir savanoriams – kaukės
Linos Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Rajono ligoninės gydytojas anesteziologas reanimatologas Viačeslavas Kotliarovas (kairėje) Rokiškio Rotary klubo vadovui Arūnui Skardžiui sakė, kad dovana – kaukės, yra labai reikalinga.

Medicininė kaukė – šiuo metu vienas labiausiai trokštamų dalykų: jų trūksta ir nėra iš kur atsivežti. Laukti jų tenka savaites, nors reikia jau dabar. Tad Rokiškio „Rotary“ prezidentas Arūnas Skardžius rajono savivaldybės sutelktiems savanoriams bei rajono ligoninės medikams padovanojo šių kaukių.

Savanoriams darbų netrūksta
Kaip sakė A. Skardžius, šių kaukių trūkumas juntamas ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Lietuvos „Rotary“ pavyko užsakyti ir gauti jų siuntą, o jos dalis pasiekė ir Rokiškį. „Galbūt po poros savaičių kaukių tiekimas bus išspręstas, jų įsigyti bus paprasčiau. Tačiau jų reikia ne po poros savaičių, o būtent dabar“, – sakė jis.


Kaukių trūksta visiems. Rotariečiai pasirinko jų atvežti tiems, kurie kasdien akis į akį bendrauja su daugybe žmonių. Pirmieji – savanoriai, vadovaujami Gedimino Kriovės. Jie atlieka gausybę gerų darbų: rūpinasi pagyvenusių, rizikos grupei priklausančių asmenų aprūpinimu maistu bei vaistais. Pasak pašnekovo, savanorių jau virš trisdešimties, įvairaus amžiaus bei profesijų. Vienas pirmųjų prie kilnios idėjos prisijungė Pandėlio, Panemunio bei Skapiškio parapijų klebonas Albertas Kasperavičius. Savanoriai padėti renkasi pirmiausia tiems vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems nepriklauso nei lankomoji priežiūra, nei seniūnijos socialinių darbuotojų pagalba. Tokiems žmonėms nuperkami reikiami maisto produktai, vaistai ir paliekami prie namų ar butų durų.
Kita užduotis, kurios imsis savanoriai – daugiabučių laiptinių valymas. Pasak G. Kriovės, daugelis namų bendrijų geranoriškai sutiko tą padaryti pačios: gavusios dezinfektantų valė laiptinės pašto dėželes, laiptų turėklus, spynų kodų ir liftų mygtukus. Kitoms, kuriose nėra aktyvių pirmininkų, iniciatyvių gyventojų, padės savanoriai. Jie dezinfekuos per 80 laiptinių. Tam, pasak G. Kriovės, reikia specialių priemonių, tokių, kaip paprasti purkštukai dezinfekciniam skysčiui purkšti. Net ir jų dabar nėra lengva gauti.

Medikams – kaukės, ir idėja
išnuomoti termovizorių
Padėkojęs savanoriams už jų įtemptą darbą, A. Skardžius išskubėjo į rajono ligoninę. Įeiti į ją šiuo metu pašaliniams draudžiama ir išimtys niekam netaikomos. Tad gydytojui anesteziologui reanimatologui Viačeslavui Kotliarovui A. Skardžius kaukių dėžėlę įteikė tiesiog prie laukujų durų.

Gydytojas neslėpė: tokių priemonių ligoninei labai reikia. Aptarta ir kita rajono rotariečių iniciatyva: išnuomoti rajono ligoninei termovizorių. Šią idėją medikai taip pat laiko sveikintina.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą