Rokiškio psichiatrijos ligoninėje mirė 28-erių pacientas. Atliekamas tyrimas (6)

Publikuota: 2020-07-10 Kategorija: Sveikata
Rokiškio psichiatrijos ligoninėje mirė 28-erių pacientas. Atliekamas tyrimas
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Rokiškio psichiatrijos ligoninė.

Rokiškio psichiatrijos ligoninėje šią savaitę sustojus širdžiai mirė priverstinai gydomas 28-erių metų vyras. Kaip sako ligoninės direktoriaus pavaduotojo specialaus stebėjimo sveikatos priežiūrai pareigas laikinai einantis Algimantas Liausėdas, šį pacientą gaivino ir ligoninės medikai, ir atvykusi greitosios medicinos pagalbos reanimobilio brigada, teko konstatuoti mirtį. Vienos televizijos žinių siužete buvo rodomas kitų šios ligoninės pacientų skambutis, kuriame teigiama, kad pagalba buvo pavėluota. Ar taip yra, išsiaiškins ligoninė ir policija, kurios dėl šio incidento atlieka tyrimus.

Kaip „Rokiškio Sirenai“ komentavo A. Liausėdas, minėtasis asmuo ligoninėje teismo sprendimu buvo gydomas apie mėnesį. Todėl medikams dar galėjo ir nepakakti laiko išsamiai išsiaiškinti, kokia yra jo sveikata, neskaitant dvasios ligos pobūdžio.

„Matote, kai dėl širdies sutrikimų miršta žmogus gatvėje, sporto aikštelėje, mes sakome – kalta liga. O štai jei mirė ligoninėje – tuomet jau, žinoma, kalti medikai“, – sakė pašnekovas. Jis pabrėžė, kad pacientui širdies veikla sutriko ūmiai. A. Liausėdas aiškino, kad buvo atlikti visi įmanomi veiksmai reanimuojant ligonį: atliekama dirbtinė plaučių ventiliacija, išorinis širdies masažas, tačiau medikams, deja, teko konstatuoti mirtį. Ar pagalba suteikta laiku, ar nuo pradinio nusiskundimo praėjus apie 40 min., kaip žinių laidai teigė kiti šios ligoninės pacientai, nustatys ir ligoninės vidaus auditas, ir policijos tyrimas.

Paklaustas, kaip dažnai nutinka tokios nelaimės, A. Liausėdas atsakė atvirai: „Kiekvienoje ligoninėje miršta pacientai. Pas mus tokie atvejai – kartą per kelerius metus“, – sakė jis. Ši ligoninė vienintelė tokio pobūdžio gydymo įstaiga Lietuvoje, į ją suvežami pacientai iš visos šalies. Jiems ligoninėje teikiamas ir specializuota psichiatrijos pobūdžio gydymas, ir įprastinių ligų gydymas. Situaciją, pasak pašnekovo, apsunkina dar ir tai, kad kai kurie pacientai ir dėl savo sveikatos būklės ne visuomet gali gydytojams pasakyti apie skausmus, kitus vidaus ligų simptomus.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą