Rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos vadovas: informacija apie sergančiuosius vėluoja (21)

Publikuota: 2020-11-12 Kategorija: Sveikata
Rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos vadovas: informacija apie sergančiuosius vėluoja
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Rajono ligoninė, pasak A. Burnicko, pasirengusi priimti sergančiuosius covid-19.

Kaip „Rokiškio Sirenai“ komentavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti skyriaus vedėjo funkcijas, Daivutė Bulovienė, iki lapkričio 12-osios pietų buvo fiksuoti 15 naujų covid-19 atvejų, o viso rajone serga 52 asmenys. Kaip sakė pašnekovė, kol kas sunkių ligonių, ačiū Dievui, nėra.

Informacija pasiekia vėluodama

Rajono savivaldybės administracijos direktorius ir Ekstremalių situacijų komisijos vadovas Andrius Burnickas aiškino, kad situacija apie sergančiuosius rajono institucijas pasiekia vėluodama. „Kai susisiekiame su „nauju atveju“, paaiškėja, kad žmogus kone nuo Vėlinių serga ir jau baigia pasveikti“, – sakė pašnekovas. Jis paaiškino, kodėl taip nutinka: „Žmogus laukia testavimo kokias 5 dienas. Dar dviejų dienų prireikia, kad sužinotų rezultatus. Taigi, nuo pirmųjų simptomų iki susirgimo užfiksavimo praeina ir kelios dienos“, – sakė jis. O ir rajono savivaldybė gauna ne visus duomenis iš karto. „Būna, kad ir patys iš sąrašų tas pavardes rankiojame“, – sakė pašnekovas.

Kol kas sunkių atvejų nėra

Kaip jaučiasi tas daugiau nei pusšimtis sergančiųjų rajono gyventojų? Pasak A. Burnicko, žinių apie tai, kad kuris susirgęs būtų išvežtas į Panevėžio respublikinę ligoninę, o jau tuo labiau atsidurtų reanimacijoje ar būtų prijungtas prie gyvybę palaikančiųjų aparatų, duomenų nėra. Tą patvirtino ir D. Bulovienė: ir jos žiniomis, sunkia covid-19 forma sergančių žmonių rajone kol kas nebuvo.

Pasak A. Burnicko, nemažai susirgusiųjų jaučia lengvą negalavimą, panašius į gripą simptomus.

Ligoninė pasirengusi priimti pacientus

Kadangi Panevėžio respublikinėje ligoninėje sparčiai pildomos covid-19 infekuotiesiems skirtos lovos, gali susidaryti tokia situacija, kad vidutinio sunkumo ligoniai bus vežami ir į Rokiškio ligoninę. Pasak A. Burnicko, gydymo įstaiga pasiruošusi priimti tokius pacientus. Kadangi covid-19 vidutinio sunkumo ligonių mūsų rajone kol kas nėra, tai būtų guldomi „importiniai“: kitų rajonų gyventojai.

Saviizoliacijos patalpos – tuščios

Saviizoliacijai skirtos patalpos Salų dvare kol kas tuščios. Pasak pašnekovo, joms nėra didesnio poreikio, mat labai sutrumpėjo šalių, iš kurių atvykusiems būtina saviizoliacija, sąrašas. Dabar jame – tik trys šalys.

Kiek aprimo aistros ir rajono švietimo sektoriuje.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video