Rajone – nauji covid-19 atvejai, svarstoma apie švenčių likimą (21)

Publikuota: 2020-09-14 Kategorija: Sveikata
Rajone – nauji covid-19 atvejai, svarstoma apie švenčių likimą
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Rajone gausėja covid-19 atvejų. Rugsėjo 15-ąją šaukiamas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis.

Per savaitgalį padaugėjo covid 19-atvejų mūsų rajone. Virusu užsikrėtė Juodupės gimnazijos pedagogas, yra naujas atvejis Kamajų seniūnijoje. Taip pat yra įvežtinis atvejis: iš Švedijos grįžęs rokiškėnas, tolimųjų reisų vairuotojas ne tik parsivežė virusą, bet ir pasidalino juo su aplinkiniais. Viso, pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Rokiškio skyriaus vadovas Pavliaus Gaigalo, dabar užfiksuoti šeši nauji atvejai. O rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis šaukiamas rytoj, po jo, pasak komisijos vadovo Andriaus Burnicko, bus aiškiau ir dėl artėjančių švenčių – Rokiškio miesto gimtadienio, „Kuc kuc Kamajuos“ likimo. „Kad renginių mažės, tai jau dabar aišku, klausimas toks – tik kiek“, – sakė A. Burnickas.

Pasak pašnekovo, Juodupėje atvejų kol kas nemažėja, praėjusią savaitę nustatyta, kad užsikrėtė trys gimnazijos darbuotojai. Trečiasis atvejis patvirtintas šeštadienį, gavus testo rezultatus. 

Kamajuose covid-19 užsikrėtė asmuo, kontaktavęs su žmonėmis, anksčiau sirgusiais šia liga. 

O štai Rokiškyje įvežtinis atvejis patvirtintas rugsėjo 12-ąją, nors specialistų žiniomis, asmuo sirgo jau nuo rugsėjo 7-osios. 

Esant tokiai situacijai, kyla natūralus klausimas, o kaip toliau elgtis dėl rajono švenčių. Jau savaitgalį keturias dienas bus švenčiamas Rokiškio miesto gimtadienis, po jo „Kuc kuc Kamajuos“. Rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas „Rokiškio Sirenai“ teigė, kad jau šiandien, rugsėjo 14-ąją, kalbėjo su kultūros įstaigų vadovais dėl kultūrinių, masinių renginių likimo. Pašnekovas teigė, kad rytoj, rugsėjo 15-ąją, į posėdį rinksis Ekstremalių situacijų komisija. Ir ji spręs, kaip elgtis su renginiais. Kad jie bus mažinami, pasak A. Burnicko, tai jau akivaizdu. Vienas klausimas – kokie apribojimai bus įvesti. „Rytoj ryte situacija gali dar pasikeisti, nes vykdomas žmonių testavimas dėl covid-19, taigi atvejų, galimai, gali dar ir padaugėti. Atsižvelgdami į tai spręsime, kaip elgtis“, – sakė A. Burnickas. 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video