Rajone du nauji covid-19 atvejai (9)

Publikuota: 2020-10-30 Kategorija: Sveikata
Rajone du nauji covid-19 atvejai
BNS nuotr. / COVID-19

Kitoms rajono savivaldybėms skaičiuojant covid-19 užsikrėtimus per parą dešimtimis, mūsų rajonas šiuo klausimu – ramybės oazė. Spalio 30-ąją registruoti du nauji besimptomiai covid-19 atvejai rajone. 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento Rokiškio skyriaus vadovas Pavlius Gaigalas „Rokiškio Sirenai“ sakė, kad abu užsikrėtusieji jauni rokiškėnai. Jie jokių simptomų nejuto, o tai, kad jie infekuoti, buvo nustatyta tik testu. Abu žmonės jokių simptomų nejaučia, jie turi saviizoliuotis.

Kas lemia tai, kad mūsų rajone yra mažai užsikrėtusiųjų covid-19? P. Gaigalas daro prielaidą, kad priežasčių yra bent kelios: ir rajono atokumas nuo didmiesčių, ir žmonių sąmoningumas, ir didelės žiniasklaidos pastangos savalaikiai informuoti rajono visuomenę.

Ilgajį savaitgalį P. Gaigalas pataria vengti kontaktų, stengtis kuo mažiau bendrauti, nelankyti giminaičių, tiesiog pagerbti mirusiųjų atminimą ir važiuoti namo, nesisivečiuoti.

Beje, spalio 30-oji buvo paskutinioji Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamento Rokiškio skyriaus vadovo Pavliaus Gaigalo darbo diena. Jis sulaukė 65-ojo gimtadienio, o kartu ir „dovanos“: išlydėtas į pensiją. Įdomu tai, kad šiuo metu rajone nėra kito profesionalaus gydytojo epidemiologo. Kol kas skyriui vadovaus Panevėžio departamento vadovas.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video