Rajone 27 nauji covid-19 atvejai, tikrintojai džiaugiasi žmonių sąmoningumu (11)

Publikuota: 2020-12-02 Kategorija: Sveikata
Rajone 27 nauji covid-19 atvejai, tikrintojai džiaugiasi žmonių sąmoningumu
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Greitosios pagalbos automobilis.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti skyriaus vedėjo funkcijas, Daivutė Bulovienė „Rokiškio Sirenai“ sakė, kad nuo epidemijos pradžios jau užsikrėtė šia liga 275 rajono gyventojai, naujų atvejų per parą – 27. Daugėja pasveikusiųjų – jų nuo epidemijos pradžos iki šios dienos jau 86. 184 asmenys dar gydomi, nuo covid-19 mirė vienas asmuo, dar keturi - nuo gretutinių ligų. 

Ligos židiniai lieka tie patys, naujų neužfiksuota. 

Pašnekovė pasakojo, kad skyriaus funkcija – stebėti, kaip laikomasi karantino reikalavimų. Skyriaus specialistai lankėsi daugelyje Rokiškio ir rajono miestelių prekybos, paslaugų tiekimo vietų. Kol kas, pasak D. Bulovienės, rezultatai džiugina. Žmonės sąmoningi: pamatyti mieste vaikštančius be kaukių – retenybė. Žinoma, kad pasitaiko atvejų, kai kaukė pasmukusi, taip dažniausiai nutinka su namudinėmis siūtomis kaukėmis, tačiau pareiškus pastabą, žmonės kaip mat ją pasitaiso.

Prekybos centruose imamasi išradingų veiksmų reguliuoti pirkėjų skaičių. Antai, viename miesto didesnių prekybos centrų pagal plotą galėtų vienu metu būti apie 200 pirkėjų, tačiau salėje stovi tik 160 vežimėlių. Jei jie pasibaigė, apsaugos darbuotojai į salę nieko nebeįleidžia. 

Apie tai, kad nebūtų vienkartinių pirštinių, dezinfekcinio skysčio – nė kalbos nėra. Pagal reikalavimus yra netgi iškabinta, kiek žmonių gali vienu metu būti parduotuvėlėje, vaistinėje. „Tai labai drausmina žmones: pamatę, kad negalima eiti, jie ir nesiveržia“, – sakė D. Bulovienė.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video