Priežastys, dėl kurių svarbu pakankamai gauti prebiotikų (0)

Publikuota: 2020-01-23 Kategorija: Sveikata
Priežastys, dėl kurių svarbu pakankamai gauti prebiotikų
Market Rats nuotr. /

Daugelis puikiai žino, kad žmogaus organzimui yra reikalingi įvairūs vitaminai bei mikroelementai, tad vartoja juos turinčius maisto papildus. Tačiau dėmesį verta atkreipti į tai, kad puikiai sveikatai bei savijautai palaikyti, mums reikalingi ne tik vitaminai ir mikroelementai, bet ir prebiotikai. Visgi pasakymas, kad šis komponentas mums yra reikalingas tam, kad būtume sveiki, yra labai abstraktus, tad pats metas išsiaiškinti konkrečias priežastis, kodėl reikia pakankamai gauti prebiotikų.

Prebiotikai – gerųjų bakterijų maistas

Kiekvieno iš mūsų žarnyne gausu bakterijų, iš kurių 80 proc. sudaro gerosios bakterijos, o likusius – 20 proc. – blogosios bakterijos. Gerosios bakterijos padeda palaikyti normalią virškinamojo trakto veiklą, tinkamai įsisavinti maistines medžiagas, užtikrina gerą sveikatos būklę. Vis dėlto, dėl daugybės įvairių priežasčių (pradedant antibiotikų vartojimu ir užbaigiant infekcinės kilmės viduriavimu), gerųjų bakterijų kiekis organizme gali ženkliai sumažėti. Taigi, prebiotikai – arba tiesiog gerųjų bakterijų maistas yra būtina sąlyga, užtikrinant jų dauginimąsi mūsų organizme.

Mažina riziką susirgti antro tipo cukriniu diabetu

Prebiotikai, neretai dar vadinami tiesiog skaidulinėmis medžiagomis, naudingi dar ir dėlto, jog mažina gliukozės kiekį kraujyje bei insulino lygį, tad jų pakankamai gaunantiems asmenims  išlieka kur kas mažesnė rizika susirgti antro tipo cukriniu diabetu.

Puikiai tinka norintiems išlaikyti normalų kūno svorį

Normalus kūno svoris yra būtina geros sveikatos ir savijautos sąlyga. Na, o, tie, kurie nori išlaikyti normalų kūno svorį, turėtų teikti pirmenybę maistui, kuriame gausu skaidulinių medžiagų: toks maistas suteikia daugiau sotumo, be to, dažniausiai turi mažiau kalorijų.

Taigi, kaip matyti, tikrai netrūksta priežasčių, kodėl verta vartoti prebiotikais turtingą  maistą: visų pirma, tai yra gerųjų bakterijų maistas, tad palaikysite teigiamą jų persvarą organizme; antra – sumažinsite tikimybę susirgti antro tipo diabetu, trečia – bus lengviau išlaikyti normalų kūno svorį. Tačiau taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad per parą reikia suvartoti bent 30 g skaidulinių medžiagų, tad, jei jūsų organizmas jų gauna per mažai, skaidulas reikėtų vartoti papildomai. Daugiau informacijos apie tai rasite Dr.Ohhira®.

 

Užs. 0924.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video