Prevenciniai veiksmai, skirti sustiprinti imuninę sistemą ir apsisaugoti nuo virusų (0)

Publikuota: 2020-03-16 Kategorija: Sveikata
Prevenciniai veiksmai, skirti sustiprinti imuninę sistemą ir apsisaugoti nuo virusų
Visuomenės sveikatos biuro nuotr. / Prevenciniai veiksmai, skirti sustiprinti imuninę sistemą ir apsisaugoti nuo virusų

Prevenciniai veiksmai, skirti sustiprinti imuninę sistemą ir apsisaugoti nuo virusų:

ŠVARIOS RANKOS – darbe, mokykloje ar namuose nusiplauti rankas yra pirmas labai svarbus prevencinis žingsnis.

POILSIS IR RAMUS MIEGAS –  poilsis, geras miegas ir atpalaiduojanti veikla padeda atkurti kūno jėgas.

VENGTI STRESO - stresas labai silpnina mūsų imunitetą, tampame ne tokie atsparūs virusams.

SVEIKAS MAISTAS – organizmas gamina maistines medžiagas turinčius antioksidantus, saugančius kūną. Taigi įsitikinkite, kad jūsų racioną sudaro svarbūs antioksidantai vitaminai ir mineralai, tokie kaip:

Vitaminai A, C, E, P (bioflavonoidai) – vaisiai, daržovės, riešutai (ypač graikiniai riešutai), česnakai, svogūnai, raudonėliai, imbieras;

Mineralai, tokie kaip cinkas (Zn), selenas (Se), pvz., jūros gėrybės, daigai, aukštos kokybės jautiena, kakava;

Glutationas – manoma, yra bene vertingiausias ir stipriausias viso organizmo antioksidantas, tai yra triju amino rūgščių (sisteino, glicino ir glutamino rūgšties) baltymo molekulė, taip pat, imuninės sistemos stiprintojas. Glutationas padeda surišti ir pašalinti kenksmingus toksinus, laisvuosius radikalus ir net sunkiuosius metalus iš organizmo. Glutationas yra vadinamas visų antioksidantų motina – jis ne tik pats padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinio streso, bet ir regeneruoti kitus savo funkciją atlikusius antioksidantus. Jis išgaunamas iš ciberžolės, kurioje gausu gydomųjų antioksidantų, vitaminų, tokių kaip vitaminai C, E ir K. Ciberžolė yra viena iš labiausiai ištirtų antioksidacinių žolelių pasaulyje.

MINERALINIS VANDUO – virusui vystytis reikalinga rūgštinė aplinka, o mineralizuotas vanduo padeda šarminti organizmą, taigi tokia aplinka nėra palanki virusams.

DAUG ŠVIEŽIO ORO – grynas oras, saulė ir judėjimas gerina sveikatą ir stiprina imunitetą.

IZINIS AKTYVUMAS -  yra vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių. Jis turi didelę įtaką bendrai organizmo būklei, padeda išlikti sveikiems, žvaliems ir energingiems. Pradėkite dieną nuo paprastos mankštos.

BENDRAVIMAS - sveika mityba ir fizinis aktyvumas yra labai svarbūs, tačiau socialiniai kontaktai ir reikšmingi santykiai su žmonėmis yra nė kiek ne mažiau, gal net ir labiau svarbūs gerai sveikatos būklei palaikyti. Šiuo metu, jei gyvenate vienas, bendrauti saugiau telefonu, ar internetu.

 

Parengė Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą