Persirgusius žmones skiepyti viena doze gali būti pradėta nuo antradienio (0)

Publikuota: 2021-06-14 Kategorija: Sveikata
Persirgusius žmones skiepyti viena doze gali būti pradėta nuo antradienio
Rokiškio Sirena nuotr. / Skiepai

Vyriausybei pirmadienį priėmus karantino nutarimo pakeitimus, persirgę COVID-19 žmonės viena doze skiepyti būtų pradėti nuo antradienio, sako Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kanclerė.

„Kalbant apie persirgusiųjų skiepijimą pirma doze, laukiame Vyriausybės sprendimo šiandien – karantino nutarimo priėmimo. Jame yra papildyta Galimybių paso schema dėl persirgusiųjų skiepijimo viena doze, kad laikomas gyventojas saugiu žmogumi. Priėmus atitinkamai šį sprendimą, nuo rytojaus jau persirgę gyventojai būtų skiepijami viena vakcinos doze“, – pirmadienį per spaudos konferenciją sakė SAM kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Pirmadienį Vyriausybei teikiamuose karantino pakeitimuose numatyta, kad koronavirusu persirgusius žmones ketinama skiepyti viena vakcinos doze.

Jie švelnesnėmis karantino sąlygomis su galimybių pasu galės naudotis neribotą laiką, tačiau nuo skiepo turės praeiti dvi savaitės.

Kaip rašoma skiepijimo tvarkos aprašo projekte, persirgę žmonės viena doze būtų skiepijami „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinomis, išskyrus atvejus, kai praėjus mažiausiai trims savaitėms po persirgimo atliktas antikūnų testas yra neigiamas, arba gydytojo sprendimu asmenis, kuriems taikomas sisteminis imunosupresinis gydymas ar yra nustatytas imunodeficitinis sutrikimas. Tuomet šie žmonės būtų skiepijami dviem dozėmis.

Persirgusieji taip pat galėtų gauti dvi „AstraZeneca“ vakcinos dozes arba vieną „Johnson & Johnson“ dozę, kuria ir įprastai skiepijama viena doze.

Persirgusieji būtų vakcinuojami praėjus 180 dienų po COVID-19 ligos patvirtinimo.

Karantino pakeitimuose taip pat numatyta, kad persirgusiems ir neskiepytiems žmonėms laisvesnes karantino sąlygas žadama prailginti iki 210 dienų vietoj 180, kaip yra dabar.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video