Per parą rajone – 14 covid-19 susirgimų, susidurta ir su aplaidumo atvejais (10)

Publikuota: 2020-11-25 Kategorija: Sveikata
Per parą rajone – 14 covid-19 susirgimų, susidurta ir su aplaidumo atvejais
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Rajono ligoninėje covid-19 serga 11 darbuotojų ir 14 pacientų.

Lapkričio 25-osios rytą mūsų rajone užfiksuoti 14 naujų covid-19 atvejų. Augo ir užsikrėtųsiųjų rajono ligoninėje skaičius: ten infekuoti 11 darbuotojų ir 14 pacientų (tai rajono ligoninės pacientai, o ne atvežtieji iš kitų rajonų ar mūsų rajono ligoniai, į ligoninę paguldyti dėl covid-19). 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti skyriaus vedėjo funkcijas, Daivutė Bulovienė „Rokiškio Sirenai“ sakė, kad tie ligoniai visi perkelti į specialų covid-19 skirtą skyrių. 

Šiuo metu nuo infekcijos pradžios fiksuoti 169 covid-19 atvejai Rokiškio rajone. 53 asmenys pasveiko, gydomi 115, vienas asmuo mirė.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti skyriaus vedėjo funkcijas, D. Bulovienė akcentavo: susirgusieji covid-19 apie tai nedelsiant privalo pranešti ir savo darbdaviams, ir vaikų ugdymo įstaigoms. 

„Žinią apie susirgimą pirmasis gauna pats sergantysis. Jo pareiga – nedelsiant pranešti savo darbdaviui, o jei turi vaikų, tai ir vaikų ugdymo įstaigoms. Mes nesitikėjome, kad sergantieji gali elgtis aplaidžiai, kol nesusidūrėme su tokiu atveju: susirgimas rokiškėnui buvo nustatytas savaitgalį, o vaiko ugdymo įstaigai jis pranešė tik antradienį vakarop. Laimė, kad bent savo vaiko į mokyklą neleido“, – sakė pašnekovė.

Kodėl toks pranešimas svarbus: tai padeda operatyviai atsekti sirgusiojo kontaktus ir užkardyti tolesnį ligos plitimą. „Būkime atsakingi, saugokime save ir kitus“, – ragino D. Bulovienė.

 

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video