Per parą nustatyti 36 nauji koronaviruso atvejai (0)

Publikuota: 2020-08-27 Kategorija: Sveikata
Per parą nustatyti 36 nauji koronaviruso atvejai
BNS nuotr. / Mobilusis patikros punktas

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 36 nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius siekia 2762, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Iš 36 naujų koronaviruso atvejų 17 yra susiję su židiniais, 10 asmenų užsikrėtė po kontakto su žinomais sergančiaisiais, aštuonių žmonių užsikrėtimo aplinkybės nežinomos, taip pat nustatytas vienas įvežtinis atvejis, ketvirtadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Septyni nauji Vilniaus ir Utenos apskrityse nustatyti atvejai yra siejami su židiniu įmonėje „Intersurgical“. NVSC teigimu, visi asmenys buvo izoliacijoje, tyrimas koronavirusui nustatyti atliktas dėl turėto sąlyčio. Su šiuo protrūkiu susiję 16 atvejų. Vertinama, kad židinys įmonėje turi sąsajų su šeiminiu protrūkiu Molėtų rajone.

Du nauji atvejai Vilniaus apskrityje yra siejami su rugpjūčio 15–16 dienomis Prienų rajone vykusiu „PravalFestu“. Užsikrėtimas patvirtintas dviem šio renginio dalyviams, jiems pasireiškė COVID-19 būdingi simptomai. Iš viso su šiuo protrūkiu siejami septyni atvejai.

Vilniuje patvirtintas dar vienas koronaviruso atvejis, susijęs su židiniu chore „Draugiški projektai“. Epidemiologų teigimu, tai yra antrinis atvejis – vertinama, kad asmuo užsikrėtė, pabendravęs su choro veikloje dalyvaujančiu asmeniu. Skaičiuojama, kad iš viso su šiuo židiniu šiuo metu siejami 25 susirgimai.

Be to, vienas naujas atvejis Vilniuje yra siejamas su židiniu dovanų čekius parduodančios įmonės administracijoje. Iš viso su protrūkiu šiuo metu siejami septyni užsikrėtimo COVID-19 atvejai.

Kauno apskrityje užsikrėtimas patvirtintas dviem užsieniečiams, dirbantiems Kaune veikiančioje logistikos įmonėje. Iš viso su protrūkiu dabar siejami 26 atvejai.

Dar du atvejai Kaune siejami su židiniu „Lietuvos geležinkelių“ padalinyje. Abu atvejai yra antriniai – asmenys nėra šios įmonės darbuotojai. Epidemiologų vertinimu, iš viso su židiniu siejami keturi susirgimai.

NVSC teigimu, toliau aktyvus išlieka ir grožio salone Kaune įsiplieskęs židinys – praėjusią parą registruotas dar vienas susijęs susirgimas. Anot epidemiologų, tai – antrinis atvejis. Žmogui yra pasireiškę koronavirusui būdingi simptomai. Su šiuo židiniu šiuo metu siejama 13 užsikrėtimų.

Pasak visuomenės sveikatos specialistų, naujas židinys registruotas Panevėžio apskrityje. COVID-19 liga nustatyta žemės ūkio kooperatyvo „Šiaurės aruodai“, įsikūrusio Pasvalio rajone, darbuotojui. Tai – antrasis susirgimas šioje įmonėje. Pirmojo asmens užsikrėtimo aplinkybės, epidemiologų vertinimu, siejamos su „Akademine kredito unija“ Kaune.

Be to, nustatyta, kad 10 žmonių – šeši Vilniaus, trys Klaipėdos ir vienas Panevėžio apskrityse – užsikrėtė po kontakto su žinomais sergančiaisiais.

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė aštuoni asmenys – po tris Vilniaus ir Panevėžio, bei po vieną Kauno ir Klaipėdos apskrityse.

Be to, Panevėžio apskrityje registruotas vienas įvežtinis atvejis – asmuo į Lietuvą grįžo iš Jungtinės Karalystės.

Lietuvoje iš viso patvirtinti 2762 koronaviruso atvejai, tebeserga 862 asmenys, 1802 – pasveiko.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 85 asmenys, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Izoliacijoje yra 4097 žmonės.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje užfiksuoti 179 įvežtiniai atvejai.

Per praėjusią parą laboratorijose ištirti 5436 ėminiai, iš viso iki šiol ištirtas 623 tūkst. 841 ėminys.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video