„Pagundoje“ korona viruso nėra (16)

Publikuota: 2020-02-26 Kategorija: Sveikata
„Pagundoje“ korona viruso nėra
L. Dūdaitės-Kralikienės nuotr. / Vasario 26-osios vakarą viešbutis „Pagunda“ dirbo normaliu ritmu.

Vasario 26 d. prieš pat 17 val. „Pagundos“ savininkas Pranas Blažys gavo leidimą sutvarkyti kambarį, kuriame gyveno svečias, įtariamas susirgęs korona virusu. Nors oficialūs duomenys apie tai, ar iš tiesų šis neserga korona virusu, bus pateikti rytoj, vasario 27-ąją, tačiau išankstiniais duomenimis, korona virusas svečiui iš Vilniaus nepasitvirtino. Tačiau viešbučio verslui bereikalinga panika, savininko teigimu, atnešė nuostolių.

Kol laukta žinių apie svečio sveikatą, kambarys, kuriame jis gyveno, buvo uždarytas. P. Blažys atviras: jis niekada nerizikuotų nei svečių, nei personalo, nei savo saugumu. „Visi po viešbutį vaikštome. Jei būtų bent menkiausia pavojaus galimybė, tikrai nerizikuotume žmonių sveikata“, – sakė jis. Todėl apie įtarimus buvo informuoti ir viešbučio gyventojai, ir tie svečiai, kurie turėjo įsikraustyti.  „Paaiškinau situaciją ir paprašiau palaukti, kol bus žinomi preliminarūs tyrimo rezultatai. Svečiai sutiko palaukti, ir sužinoję, kad nėra jokio pavojaus, juos apgyvendinome“, – teigė pašnekovas.

Susirgusio svečio kambarys buvo sutvarkytas ir dezinfekuotas taip, kaip ir visi kiti viešbučio kambariai, kai iš jų išsikelia klientai.  P. Blažys mano, kad panika kilo be reikalo. „Nereikia pamiršti, kad šalyje dabar yra ir gripo, ir kitų virusinių susirgimų atvejų. Natūralu, kad svečias, pajutęs pirmuosius simptomus, kreipėsi į medikus. Tai geras požiūris. Medikai atvyko, žmogų išvežė, kad būtų atlikti tyrimai, skirtas gydymas. Tai ne pirmas ir ne paskutinis atvejis, kai žmonės sunegaluoja. Ir nereikia dėl to kelti panikos“, – sakė jis. Pasak pašnekovo, ne laiku sukelta panika jau atsilieps verslui: Rokiškio ir viešbučio vardas nuskambėjo šalyje. „Ir tie, kurie perskaitė, kad Rokiškyje – korona virusas, nebūtinai perskaitys ir žinią, kad jo čia nėra“, – kalbėjo P. Blažys.

Apie 19 val. viešbutis „Pagunda“ gyveno įprastu darbo ritmu: jo stovėjimo aikštelė pilna automobilių, pro šviečiančius vestibiulio langus buvo matyti, kaip viešbutyje užsiregistravo ir į antrą aukštą pakilo grupelė svečių.

Pakalbinta kaimynystėje gyvenanti moteris (prašiusi neviešinti jos pavardės), juokėsi iš kilusios panikos. „Ar jaučiau grėsmę? Jokios. O juk gyvenu vos pora žingsnių nuo tariamo infekcijos židinio. Ir ką? Buvau teisi: įtarimai dėl korona viruso nepasitvirtino. O kiek panikos, kiek kalbų, kiek svarstymų būta. Jau vos ne izoliuoti žmones ruošėsi. Užuot panikavę, geriau langus atsidarykit, kambarį išsivėdinkit. Pasivaikščiokit, pasidžiaukit puikiu oru. Bus daug daugiau naudos, nei sėdėsite prie kompiuterio ir save gąsdinsite. Juk paprasčiausias gripas nusineša daugiau gyvybių, nei tas korona virusas“, – sakė ji.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą