Pagaliau džiugi žinia – trečioji vakcinos siunta teko ir mūsų medikams (1)

Publikuota: 2021-01-07 Kategorija: Sveikata
Pagaliau džiugi žinia – trečioji vakcinos siunta teko ir mūsų medikams
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Tarp tų, kuriems teko vakcinos – ir greitosios pagalbos medikai.

Vakcinos nuo covid-19 dalybos įplieskė nemažai ginčių tarp gydymo institucijų: vienos paskiepijo administracijos darbuotojus, liftininkus bei santechnikus, kitoms teko vos po keliolika vakcinos dozių. Tarp tų, kurioms vakcinos faktiškai nekliuvo, buvo ir mūsų rajono gydymo įstaigos. Pasidžiaugę, kad su pirmaisiais šalies medikais buvo paskiepyta ir 15 rajono ligoninės medikų, daugiau vakcinų rajono įstaigos negavo. Kaip prieš pat Naujuosius „Rokiškio Sirenai“ sakė rajono meras Ramūnas Godeliauskas, dėl vakcinos dalybų kilo klausimų ne tik mūsų, bet ir kitų rajonų vadovams. Pasak pašnekovo, netgi buvo svarstoma rengti bendrą peticiją, kreiptasi į Sveikatos apsaugos ministeriją. Kol sausio 4-ąją į Lietuvą neatgabenta trečioji vakcinos siunta: dabar jau ir mūsų gydymo įstaigoms teko pakankamai.

Skiepijasi noriai
Iš trečiosios vakcinos siuntos rajonui teko išties nemažai dozių. Pasak mero, 160 dozių skirta rajono ligoninės personalui. Dar 50 dozių atiteko Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro specialistams. Meras akcentavo: nuo covid-19 paskiepyti ir pirmose gretose dirbantys greitosios pagalbos, Karščiavimo klinikos medikai. Ir Rokiškio psichiatrijos ligoninė, mero žiniomis, jau gavo vakcinos siuntą visam galinčiam skiepytis personalui.
Paklaustas, ar medikai noriai skiepijasi, meras teigė, kad norinčiųjų nestinga. Jei iki vakcinos atvykimo dar kai kurie medikai lyg ir turėjo dvejonių, dabar jos išsisklaidė.
Paklaustas, ar skiepysis pats, teigė, kad taip, skiepysis, bet tik tuomet, kai tam ateis eilė. „Jei rajonų vadovams būtų pasiūlyta skiepytis be eilės, tikrai atsisakyčiau – yra daug žmonių, kuriems skiepai reikalingesni“, – sakė R. Godeliauskas.
Jis ketina skiepytis kartu su Pirminės asmens sveikatos priežiūros centre užsiregistravusiais rajono gyventojais, kai jam ateis eilė.

Medikus paskiepys per mėnesį
„Praktiškai mūsų matymu, kad sausio mėnuo, matyt, galėtų būti tas mėnuo, kada medikų bendruomenė būtų pilnai vakcinuota – ne tik tie, kurie dirba tiesiogiai“, – spaudos konferencijoje sakė Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. „Kartu su dar praėjusių metų paskirstytos ir paskiepytos vakcinos dozėmis, mes galėsime jau pilnai patenkinti visų sveikatos priežiūros, greitosios medicininės pagalbos, gydytojų, slaugytojų, slaugytojų padėjėjų, kito personalo, savanorių – visų, kovojančių COVID-19 priešakinėse linijose pirmojo skiepo poreikį“, – sakė ministras. A. Dulkio teigimu, yra gautas Europos Komisijos bei vakcinos gamintojų patvirtinimas kad artimiausius tris mėnesius Lietuvą kas savaitę pasieks po 20 tūkst. 475 vakcinos dozių.Pasak A. Dulkio, yra parengtas detalus sąrašas, kokia tvarka bus skiepijama visa visuomenė.
Šiuos prioritetus pristatęs Ekspertų tarybos Asmens sveikatos priežiūros įstaigų grupės vadovas Santaros klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro direktorius Laimonas Griškevičius sakė, jog medikus pirmus skiepyti nuspręsta, nes jie, kilus pandemijai, patiria didžiausią krūvį, jiems susirgus gydymo įstaigoms sunku užtikrinti veiklą. Toliau prioritetuose – pažeidžiamiausios pacientų grupės: tie, kuriems taikoma dializė, onkologiniai ir kiti, kuriems COVID-19 yra pati pavojingiausia. Vėliau bus vakcinuoti slaugos ir globos įstaigų pacientai bei kiti pažeidžiami asmenys.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video