Nuo meningokoko mirusią mergytę gaivinusi medikė: išgyventi prilygo stebuklui (2)

Publikuota: 2019-06-10 Kategorija: Sveikata
Nuo meningokoko mirusią mergytę gaivinusi medikė: išgyventi prilygo stebuklui
tv3.lt / Profesorius Vytautas Usonis.

Itin skaudi tragedija šeimoje iš Rokiškio rajono. Nuo žaibinės meningokoko infekcijos mirė dvejų mergytė. Gelbėjant gyvybę vaikas atvežtas į Santaros klinikas, tačiau dvimetė užgeso. Medikai atviri – staiga apsirgusią mergytę gelbėti buvo sunku. Klastinga infekcija mažametę pražudė vos per parą.

Vilniaus Santaros klinikų vaikų ligoninėje staiga užgeso vos dvejų metukų mergytės iš Rokiškio rajono gyvybė. Pasak sostinės medikų, į jų rankas patekęs vaikas jau buvo kritinės būklės. Ją iš Rokiškio ligoninės atvežę Panevėžio medikai reanimavo visą kelią į sostinę. Deja, mergytė geso net ir Vilniaus medikų akyse, kol galiausiai kova su mirtimi buvo pralaimėta. „Faktiškai visi blogiausi požymiai sukrito tam vaikui, ta prasme pirmieji bėrimai atsirado labai anksti po sukarščiavimo tai yra blogas požymis. Bėrimas greitai išplito ir nepaisant visos teikiamos pagalbos mergaitė žuvo“, – pasakojo Santaros klinikų vaikų sk. vedėjas prof. Vytautas Usonis.

„Mūsų medikai su reanimobiliu skubiai išvyko į Rokiškio ligoninę. Ten atvykus į vietą gydytojas pastebėjo, kad netikslinga ją vežti pas mus, atvejis sudėtingas, todėl ir nugabenta į Vilnių“, – teigė Panevėžio ligoninės atstovas Vytautas Riaubiškis. Leisgyvę mergytę savo rankomis reanimobilyje gelbėti mėginusi vaikų medikė tvirtina, kad užsikrėtus žaibiniu meningokoku išgyventi tolygu stebuklui, tokiu atveju vaikų mirštamumas beveik 100-procentinis.

„Žaibinė forma vystosi minutėmis vaikas ūmiai sukarščiuoja gali būti vėmimas. Bėrimas plinta labai greitai akyse“, – teigia mergytę reanimavusi vaikų medikė Giedrė Šipelienė. „Tas pirmas taškelis pirma kraujosrūva kuri atsiranda nėra ligos jau pradžia, tai katastrofos pradžia. Tai reiškia, kad kraujo krešėjimo sistema sugriuvusi, kraujagyslės sugriuvusios, o toliau jau viskas vystosi kaip lavina“, – tvirtina Santaros klinikų vaikų sk. vedėjas prof. Vytautas Usonis.

Mergaitė darželio dar nelankė. Medikų žiniomis, ji nuo meningokoko infekcijos skiepyta nebuvo. Gal ir dėl to, kad vakcina nuo šios ligos brangi, o nemokamai šie skiepai skiriami tik nuo pernai liepos ir tik kūdikiams. Pirmos dvi vakcinos dozės suleidžiamos 3-5 mėn. kūdikiams, o trečioji – sulaukus metų.

Ta mergaitė nebuvo skiepyta. Lietuvoj skiepai nemokamai duodami nuo pernai liepos ir skiepijami vaikai gimę po 2018 metų gegužės. O mergaitė gimusi anksčiau. Ir liko neskiepyta“, – pastebi Santaros klinikų vaikų sk. vedėjas prof. Vytautas Usonis. Daugelis kalbintų tėvų norėtų skiepyti savo vaikus nuo meningokoko infekcijos, tačiau jie pripažįsta, kad reikalingų trijų dozių vakcina įperkama ne visiems. Medikai rekomenduoja net ir už savo lėšas vaikus nuo šios klastingos infekcijos paskiepyti iki 5-erių metų. Tai jau antras tragiškai pasibaigęs atvejis šiemet. Nuo meningokokinės infekcijos balandį Tauragėje mirė vos 10-ies mėnesių kūdikis. Jis taip pat buvo neskiepytas. Iš viso šiemet jau užfiksuoti 22 meningokokinės infekcijos atvejai Lietuvoje. Pernai susirgimų būta dvigubai tiek, 5 iš jų pasibaigė mirtimi 4 vaikams ir vienas suaugusiam.

 

Šaltinis tv3.lt

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą