Nemokamos gripo vakcinos dar yra: rizikos grupių asmenys raginami suskubti (1)

Publikuota: 2020-01-24 Kategorija: Sveikata
Nemokamos gripo vakcinos dar yra: rizikos grupių asmenys raginami suskubti
Delfi nuotr. / Termometras

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad šiuo metu gripo vakcinos, skirtos penkių rizikos grupių asmenų skiepijimui, dar yra daugumoje Lietuvos poliklinikų ir ragina gyventojus suskubti pasiskiepyti, kol sergamumas nėra aukštas. Taip bus apsaugoti ne tik didžiausią riziką patiriantys asmenys, bet ir užkirstas kelias gripo plitimui visuomenėje.

Primename, kad valstybės lėšomis nuo gripo skiepijami šioms rizikos grupėms priklausantys asmenys:

  • 65 m. ir vyresni;
  • nėščiosios;
  • asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose;
  • asmenys, sergantys lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais;
  • sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai. 

Kodėl gripas šiems asmenims ypač pavojingas?

Valstybės lėšomis asmenys nuo gripo skiepijami dėl dviejų priežasčių – vieniems iš jų gripas yra ypač pavojingas dėl galimų sunkių ligos formų, komplikacijų, kitiems, t. y. sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams, svarbu nesirgti, kad nesutriktų gydymo įstaigų veikla, be to, sergantys medikai gripu gali užkrėsti pacientus bei kitus gydymo įstaigose esančius žmones.

65 metų ir vyresniems asmenims, taip pat suaugusiesiems ir vaikams, sergantiems lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip astma, kitos kvėpavimo takų ligos, cukrinis diabetas, širdies ir kraujagyslių, inkstų, ligos, susijusios su imuniniais mechanizmais, gripas yra labai pavojingas, nes gali sukelti lėtinių ligų paūmėjimą, sunkias šių ligų formas.

Nėščiosios skiepijamos, kad būtų apsaugotos ne tik jos pačios, bet ir vaisius bei ką tik gimęs kūdikis. Moterys, kurios nėštumo metu suserga gripu, yra dažniau gydomos ligoninėse, intensyvios terapijos skyriuose. Paskiepytos nuo gripo nėščiosios gimęs kūdikis turės apsaugą, gautą iš mamos, ir bus apsaugotas iki 6 mėnesių. Skiepyti kūdikius gripo vakcina galima nuo 6 mėnesių.

Globos ar slaugos įstaigose gyvenantys asmenys yra garbaus amžiaus, turintys ne vieną lėtinę ligą, šiose įstaigose jie gyvena ilgus mėnesius, todėl gripo virusui išplisti uždarose patalpose yra ypatingai palankios sąlygos. Šių asmenų būklę gripas itin pablogintų.

 

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video