Nemiga, kaklo skausmas ir suprastėjusi rega įspėja apie žalingą įprotį: apsisaugoti padės neįprasta mankšta (0)

Publikuota: 2019-05-07 Kategorija: Sveikata
Nemiga, kaklo skausmas ir suprastėjusi rega įspėja apie žalingą įprotį: apsisaugoti padės neįprasta mankšta
Rokiškio Sirena nuotr. /

Ar pamenate, kada paskutinį kartą bent vieną dieną gyvenote be kompiuterio? O į telefoną žvilgtelėjote tik penkioms minutėms? Greičiausiai tokia diena buvo labai seniai. Šiame skaitmenizacijos amžiuje galimybės „atsijungti" nuo technologijų darosi vis labiau ribotos – netgi miške ar atokiausioje sodyboje įrengtas „wifi" ryšys, o ir įprotis nuolat tikrinti el. paštą ar socialinių tinklų žinutes yra tapęs itin stipriu.

Be visų naujo, skaitmeninio, gyvenimo privalumų, įvairių sričių specialistai (psichologai, gydytojai ortopedai ir oftalmologai) išryškina kylančias problemas: dažniau pasitaikančius nemigos atvejus, laikysenos problemas ir ypač – regėjimo sutrikimus, rašoma pranešime spaudai.

Atsiranda nauji terminai, tokie kaip „skaitmeninė akių įtampa" ar „kompiuterinis regos sindromas". Viena didžiausių pasaulio akinių lęšių gamintojų „Essilor“ atliko tyrimą, kuris atskleidė, kad 3 iš 4 apklaustų žmonių teigia jaučiantys akių nuovargį, dviems iš trijų respondentų prireikia papildomų pastangų žiūrėti į ekraną, o net 70 proc. skundžiasi kaklo skausmais.

Išeitis – mityboje bei mankštoje

Skaitmeninių technologijų visiškai „išmesti" iš gyvenimo neįmanoma. Tačiau tam tikri pokyčiai mityboje, laisvalaikio pasirinkime gali padėti išspręsti ne vieną problemą. Gydytoja-oftalmologė Jolita Valionienė pataria atsižvelgti į gyvenimo būdą ir pagal jį pasirinkti tinkamas priemones. Pavyzdžiui, jei darbo pobūdis mobilus t.y. visą didžiąją dienos dalį praleidžiate ne prie kompiuterio, o telefonu ar kitais skaitmeniniais prietaisais naudojatės tik laisvalaikiu, reikėtų saugoti gerą regėjimą ir toliau: poilsiaujant prie skaitmeninių prietaisų nepamiršti kas pusvalandį daryti 3-5 min. pertraukas. Taip pat profilaktiškai, bent vieną kartą į metus pasitikrinti regėjimą – tai toks pat svarbus sveikatos rodiklis, kaip ir kiti sveikatos tyrimai.

Akims gali pagelbėti ir inovatyvios technologijos: rinkoje pasirodę specialūs akiniai, skirti darbui su skaitmeniniais prietaisais.Dalintis naujiena
Rašyti komentarą