Neįgaliesiems – specialūs leidimai privažiuoti arčiau (1)

Publikuota: 2019-06-27 Kategorija: Sveikata
Neįgaliesiems – specialūs leidimai privažiuoti arčiau

Neįgalusis rokiškėnas piktinasi, kad negalėjo patogiai privažiuoti prie Rokiškio ežero, dalyvauti Joninių šventėje. Rokiškio miesto seniūno pavaduotojas Egidijus Žaliauskas sako, kad išeitis yra: tereikia kreiptis į seniūniją, kuri išduos leidimą privažiuoti iki renginio vietos.

Šliaužti kelis šimtus metrų?

Į redakciją kreipėsi nusivylęs rokiškietis: "Esu nustebęs ir nusivylęs, kaip organizuojami renginiai Rokiškyje. Norėjau nuvykti į Joninių šventę prie Rokiškio ežero. Esu neįgalus. Kai beveik atvykau į šventės vietą, mane pasitiko ženklas su raudona plyta - važiuoti draudžiama. Kaip, man neįgaliam žmogui nusigauti iki šventės vietos? Ar važiuoti ir baudą susimokėti, ar šliaužti kelis šimtus metrų, kad galėčiau pasidžiaugti švente? Kažkokie ponai sau ima ir važiuoja, nors plyta ir uždėta, o pareigūnams tai pro akis prasprūsta. Teko dalyvauti renginiuose Kupiškyje, tai iš toliausiai ženklai sudėti, kur neįgalieji gali pasistatyti automobilius, tam yra skirtos vietos, apsauga nukreipia ir padeda nuvažiuoti kur reikia, o Rokiškyje, jei neįgalus, vadinasi ir švenčių nebereikia? Jau ne pirmą kartą susiduriu su šia problema, anksčiau nutylėdavau, bet ar organizatoriams ne gėda?"

Policijos pareigūnai būtų supratingi

Kaip sakė seniūno pavaduotojas E. Žaliauskas, tokiems renginiams, kaip Joninės, prie Rokiškio ežero statomi laikini ženklai, draudžiantys automobilių, išskyrus aptarnaujančių įmonių transportą, eismą. Kitaip sakant, „plytos“.

Taip daroma neatsitiktinai: takas yra vienintelė vieta, pro kurią pėstieji gali patekti į renginį. Jei eismas nebūtų draudžiamas, kiltų totalus chaosas ir grėsmė pėsčiųjų saugumui. Mat automobiliai bemat užtvenktų siaurą taką. O ten – ir iki nelaimės vienas žingsnis.

Kad taip nenutiktų, pavyzdžiui, minėtai Joninių šventei besiruošiant, automobilių eismas prie Rokiškio ežero buvo draudžiamas nuo birželio 23-osios vidurdienio iki vidurnakčio.

Asmeniui, kuris į renginį vyktų neįgaliojo ženklu pažymėtu automobiliu, policijos ekipažai, pasak seniūno pavaduotojo, tikrai būtų supratingi ir leistų įvažiuoti. Žinoma, tikėtis, kad neįgalusis galėtų važinėti prieš eismą, pavyzdžiui, Respublikos ar Kauno gatve, yra naivu. Tačiau kai ženklai, draudžiantys eismą, yra laikini, ir renginio organizatoriai, ir policija, E. Žaliausko manymu, tikrai būtų supratingi ir padėtų neįgaliam žmogui patekti į šventė.

Seniūnijoje galima gauti leidimą

O jei nenorite priklausyti nuo niekieno malonės – leisti ar neleisti įvažiuoti – tereikia iš anksto užsukti į miesto seniūniją. Ten neįgaliajam bus išduotas laikinas leidimas patekti į renginio teritoriją. Tokiais leidimais E. Žaliauskas pataria neįgaliesiems pasirūpinti tokiems renginiams, kurių metu bus ribojamas eismas miesto gatvėse.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video