Nacionalinis kraujo centras kreipiasi į visuomenę: prašo aukoti kraujo (2)

Publikuota: 2020-10-14 Kategorija: Sveikata
Nacionalinis kraujo centras kreipiasi į visuomenę: prašo aukoti kraujo
Rokiškio Sirena nuotr. / Nacionalinis kraujo centras kreipiasi į visuomenę: prašo aukoti kraujo

Nacionalinis kraujo centras teigia, kad šiuo metu įvairiose Lietuvos gydymo įstaigose trūksta kraujo, todėl prašo žmonių jo paaukoti.

Anot centro, visuose padaliniuose ir mobilių išvykų metu laikomasi visų saugumo reikalavimų: donorai ir personalas dėvi nosį ir veidą dengiančias apsaugines priemones, paviršiai yra kruopščiai dezinfekuojami, taip pat reguliuojami ateinančiųjų duoti kraujo srautai. Atvykę donorai turi dezinfekuoti rankas, laikomasi kitų prevencinių priemonių.

NKC padaliniai veikia penkiuose didžiuose šalies miestuose – Vilniuje (Žolyno g.34 ir Upės g.9), Kaune (Vytauto pr.13), Klaipėdoje (Naikupės g.28), Šiauliuose (Daukanto g. 90) ir Panevėžyje (Nemuno g.75). 

Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, vyrai gali duoti kraujo šešis kartus per metus, moterys – keturis kartus per metus.

Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldus Nacionalinis kraujo centras įkurtas 2003 metais. Tai didžiausia kraujo donorystės įstaiga Lietuvoje, krauju ir jo komponentais aprūpinanti didžiąją dalį Lietuvos gydymo įstaigų.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video