Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė apie Rokiškio eglutės įžiebimą: „Nesame grinčai, kurie nori pavogti Kalėdas, bet taip elgtis, kaip elgėsi organizatoriai, – negalima“ (13)

Publikuota: 2020-12-07 Kategorija: Sveikata
 Nacionalinio visuomenės sveikatos centro atstovė apie Rokiškio eglutės įžiebimą: „Nesame grinčai, kurie nori pavogti Kalėdas, bet taip elgtis, kaip elgėsi organizatoriai, – negalima“
Lina Dūdaitė-Kralikienė / Be kaukių, pasak Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus vyriausiosios specialistės, laikinai vykdančios skyriaus vedėjo funkcijas, Daivutės Bulovienės, galėjo būti tik Senelis Kalėda ir dainininkė. O nykštukams jos buvo būtinos.

Savaitgalio statistika rodo, kad mūsų rajone kasdien fiksuojamas susirgimų covid-19 skaičius gana stabilus. Savaitgalio dienomis fiksuoti 47 susirgimai. Tai „Rokiškio Sirenai“ sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti skyriaus vedėjo funkcijas, Daivutė Bulovienė. Ji turėjo rimtų priekaištų Rokiškio eglutės įžiebimo šventės organizatoriams: kodėl nedainuojantys ir nekalbantys personažai buvo be kaukių.

Oficialių žinių apie galimą antrąją auką dar nėra
Viso nuo epidemijos pradžios kovo mėnesį covid-19 diagnozuota 369 mūsų rajono gyventojams. Pasveiko 103, gydomi – 261 rajono gyventojai. Nuo covid-19 mirė vienas asmuo, dar keturi – nuo gretutinių ligų. Rajone jau sklinda žinia apie naują šios ligos auką – rajono sporto pasaulyje gerai žinomą asmenį. „Gandų girdėjome ir mes. Tačiau negalime nei patvirtinti, nei paneigti, nes neturime apie tai oficialių duomenų“, – komentavo D. Bulovienė.
Ligos židiniais lieka: Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos Senųjų rūmų ir Rokiškio Senamiesčio progimnazijos pastatas, mokykla-darželis „Ąžuoliukas“, „Gimtasis Rokiškis“, „Sodra“, VšĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninė, rajono ligoninė, Rokiškio pagrindinė mokykla.

Ir Rokiškio eglutės įžiebimas neapsiėjo be skandalo
Didmiesčių eglučių įžiebimus lydėjo skandalai, susiję daugiausia su dideliais žmonių susibūrimais aikštėse. Rokiškio eglės įžiebimo šventės rengėjai, kurie ją visuomenei pateikė nuotoliniu būdu, lyg ir turėjo pasimokyti iš kitų miestų nemalonios patirties. Juolab, kad ir karantino sąlygos sugriežtintos: viešose vietose negali būriuotis daugiau nei po du žmones.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus vyriausioji specialistė, laikinai vykdanti skyriaus vedėjo funkcijas, D. Bulovienė neslėpė: dėl šventės daug kalbėta, daug derinta. Dar praėjusią savaitę rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas „Rokiškio Sirenai“ sakė, kad rajono policijos pareigūnai atidžiau kontroliuos aikštės prieigas, kad būtų išvengta miestiečių būriavimosi. Policijos ekipažai iš tiesų budėjo. Ir susibūrimų prie eglės nebuvo, o kas atėjo pasižiūrėti eglės, laikėsi nuo jos ir vieni kitų atokiau.
Problemų kilo dėl renginio dalyvių. „Kaip ir minėjau, buvo daug tartasi dėl to. Mat neseniai įsigaliojo karantino nuostatos, draudžiančios žmonėms būriuotis po du. O ką daryti su šventės atlikėjais: šokėjais, dainininkais, personažais? Buvo priimtas sprendimas, kad karantino nuostata dėl būriavimosi negalioja, nes šie žmonės renginio metu dirbo. Kitas dalykas – dėl kaukių ir skydelių. Jų gali nedėvėti tik dainininkai bei kalbėtojai. Visiems likusiems personažams, kurie nekalba, nedainuoja, jie yra būtini“, – akcentavo D. Bulovienė.
Ji neslėpė, kad eglutės įžiebimo ceremoniją žiūrėjo „Rokiškio Sirenos“ paskyroje, ir ne dėl pramogos, o iš profesinės pusės. Ir tai, ką pamatė, šokiravo. „Aplink Kalėdų senelį sukosi keturi nykštukai ar nykštukės. Jie nei kalbėjo, nei dainavo. O tai kur kaukės ar skydeliai? Pamačiusi iš karto puoliau skambinti Irenai Matelienei, kurios, kaip vieno iš rengėjų, telefoną turėjau“, – pasakojo D. Bulovienė.
Ji pastebėjo iš karto tiesioginėje transliacijoje pasipylusius žiūrovų komentarus dėl to, kad personažai be kaukių ar veidą dengiančių skydelių. „Ir žmonės teisūs. Jei yra taisyklės, jų reikia laikytis. Visiems. Ir jei elgiamasi netinkamai, tada nėra ko skųstis, kad valdžia ima drausti renginius apskritai. Mes nesame grinčai, kurie iš rokiškėnų nori pavogti Kalėdas. Bet ir taip neatsakingai elgtis negalima“, – sakė ji. Pašnekovė apie tai informavo ir rajono Ekstremalių situacijų komisiją.

Neliko nepastebėta  Ekstremalių situacijų komisijos
Ekstremalių situacijų komisijos vadovas, rajono savivaldybės administracijos direktorius Andrius Burnickas atvirai sakė: tokio akibrokšto nesitikėta. „Niekam į galvą neatėjo, kad galima taip sugalvoti ir pasielgti. Todėl niekas ir neperspėjo organizatorių, kad jie būtinai pasirūpintų, jog personažai būtų su kaukėmis. Juk ne pirmą mėnesį karantinas. Ne pirmą mėnesį kaukes nešiojam“, – sakė jis.
Staigmena pribloškė. „Iki tol buvo daug diskusijų su visuomenės sveikatos specialistais, kalbėtasi, tartasi. O išėjo, kaip išėjo“, – kalbėjo A. Burnickas. Jis čia piktavališkumo neįžvelgė: kultūros žmonės tiesiog nepagalvojo apie būtinybę nešioti apsaugos priemones. „Kalbame ne tik apie nusižengimą taisyklėms. Kalbame apie pavyzdį visuomenei. Kad dar tų skydelių neturėtume. Turime. Jais galėjome aprūpinti ne keturis, o keturiasdešimt nykštukų“, – pabrėžė jis.
Renginio organizatoriai, kaip sakė A. Burnickas, vien pabarimu neatsipirks. Bus kalbama apie tam tikrą atsakomybę.
„Iš esmės galima net administracinę nuobaudą skirti“, – apie griežčiausią sankciją kalbėjo jis. Bet ar bus imamasi tokių griežtų sankcijų, dar nėra aišku. „Viena žinome: vien padūsauti neužteks, tikrai bus konkretesnės priemonės“, – kalbėjo Ekstremalių situacijų komisijos vadovas.
O kokia situacija dėl tolimesnių: kalėdinių, naujametinių renginių? „Kol kas tik kalbos, konkrečių planų nėra. Be to, ar verta apskritai kažką organizuoti esant tokiai situacijai. Pagalvosime“, – sakė pašnekovas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video