Kunigas Laimonas Nedveckas rodo pavyzdį visuomenei – skiepytis nuo covid-19 būtina! (video) (12)

Publikuota: 2021-03-26 Kategorija: Sveikata
Kunigas Laimonas Nedveckas rodo pavyzdį visuomenei – skiepytis nuo covid-19 būtina! (video)
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Kunigas Laimonas Nedveckas pasiskiepijo nuo covid-19 Astra Zeneca vakcina.

Obelių parapijos klebonas, Kriaunų ir Aleksandravėlės parapijų administratorius kunigas Laimonas Nedveckas pasiskiepijo „Astra Zeneca“ vakcina Obelių ambulatorijoje. Dvasininkas atviras: jis tikisi būti pavyzdžiu ir savo parapijų tikintiesiems, ir Rokiškio rajono gyventojams. „Skiepytis – būtina“, – tokią žinią jis siunčia rajono visuomenei. „Tie, kurie atmeta vaistus ir gydytojus, tie ir Dievo negerbia. O katalikams reikia pasitikėti Dievu ir priimti jo duodamas dovanas“, – akcentavo dvasininkas.

Šiuo metu „Astra Zeneca“ vakcina gali pasiskiepyti ne tik vyresni žmonės, bet ir tie, kurie turi tam tikrų lėtinių ligų. Obelių klebonas, Kriaunų ir Aleksandravėlės parapijų administratorius kunigas L. Nedveckas galimybe pasiskiepyti pasinaudojo ir kaip proga pranešti visuomenei, kodėl būtina tą daryti.

Mat visuomenėje sklando ganėtinai daug baimių ir gandų, susijusių tiek su skiepais apskritai, tiek su „Astra Zeneca“ vakcina. Dvasininkas mano, kad būtina sklaidyti šias baimes, mat dėl nežinojimo, prietarų žmonės gali prarasti svarbią galimybę apsisaugoti nuo pavojingos ligos. Kunigas L. Nedveckas pabrėžė: būtina klausyti gydytojo: jo išmintis, jo talentas, kaip ir vaistai, yra Dievo dovana. Apie tai kalbama Senojo testamento Siracido knygoje. Ir spręsdamas apie skiepus, protingas žmogus vadovaujasi ne gandais, ne prietarais, o mokslo žiniomis.

Apie Katalikų bažnyčios požiūrį į skiepus liudija faktas, kad jau prieš dvi savaites Vyskupų konferencija kreipėsi į šalies Vyriausybę, prašydama įtraukti dvasininkus į prioritetinių profesijų sąrašą, kad jie būtų skiepijami greta su pedagogais, socialiniais darbuotojais ir kitomis gyventojų grupėmis. Motyvas labai paprastas: dvasininko darbas yra darbas bendruomenėje: lankyti ligonius, laidoti, klausyti išpažinčių. Ir jis nesunkiai gali užsikrėsti pats, o nejusdamas simptomų, atlikdamas dvasinius patarnavimus, infekciją perduoti kitiems žmonėms. Jau yra ir mirusių nuo covid-19 kunigų. Kol kas dvasininkai nėra įtraukti į skiepijimui prioritetinių profesijų grupes.

Obelių ambulatorijos gydytoja Gintarė Baronienė pasidžiaugė, kad šio krašto žmonės skiepijasi gana aktyviai, vakcinos atsargų nesusikaupia. O skiepytis būtina dėl kelių priežasčių: visų pirma, apsaugoti save nuo ligos, o jei pasiskiepijęs žmogus ir susirgtų, bus išvengta sunkių komplikacijų. Skiepai, kaip pabrėžė gydytoja, yra labai svarbi priemonė įveikti infekciją, kartu su kaukių nešiojimu, dezinfekcija ir kitomis priemonėmis.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video