Kodėl verta šalinti apgamus? (0)

Publikuota: 2021-08-25 Kategorija: Sveikata
Kodėl verta šalinti apgamus?
Asociatyvi nuotr.

Apgamai yra juodos dėmės, kurias turime nuo gimimo,, o naujos juodos dėmės atsiranda per visą mūsų gyvenimą. Apgamai kaupia melaniną - tamsų odos pigmentą. Apgamas yra nepiktybinis odos darinys. Jų būna įvairių formų ir dydžių: plokščios ir iškilusios formos ant odos paviršiaus. Apgamų dydis gali svyruoti nuo vieno milimetro iki kelių centimetrų (toks didelis yra vadinamas apsigimimu), o jų paviršius gali būti švarus arba padengtas plaukais. Yra kraujagyslių apgamai. Paprastai apgamai ant mūsų kūno atsiranda pirmaisiais gyvenimo metais, paauglystėje ir nėštumo metu. Apgamų išvaizdą lemia saulės spinduliai.

Ar galima vaikams šalinti apgamus

Idėja, kad apgamų vaikams geriau neliesti, jau seniai paneigta. Tyrimai parodė, kad įgimtos pigmentinės dėmės, apgamai  turi didesnę piktybinių navikų riziką, ypač atvirose kūno vietose, kuriose yra saulės spindulių. Vaikams augant, įgimti apgamai tampa ne tik sveikatos, bet ir gyvenimo  problema, nes pirma ji  yra labai maža, tik 1 cm dydžio ir laikui bėgant dramatiškai padidėja. Vaikui augant, oda išsitiesia, padidėja kūno paviršiaus plotas, padidėja ir apgamas.

  • Apgamų turi kiekvienas ir neverta dėl jų jaudintis. Atsiranda jie dažniausia vaikystėje, gyvenimo eigoje gali keistis jų skaičius ir išvaizda, jie gali net visai išnykti. Reikia išmokti stebėti savo apgamus, žinoti, dėl kokių pokyčių  reikėtų  kreiptis į gydytoją. Tai ypatingai svarbu, nes kai kurie apgamai gali supiktybėti.

Apgamų šalinimas - greita ir patikima procedūra

Apgamų šalinimas lazeriu yra pacientams gerai toleruojama operacija, kuri atliekama labai greitai. Pagrindinis privalumas yra geras kosmetinis poveikis. Priklausomai nuo šalinamo apgamo tipo, galima naudoti skirtingus lazerius. Tai priklauso nuo gydytojo patirties ir pasirinkto lazerio, kaip pašalinti apgamus, ir kosmetinio vaizdo po išgydymo.

 Iš visų apgamų šalinimo metodų pacientai, apgamų šalinimui  lazeriu, duoda geriausią grįžtamąjį ryšį. Kosmetinis poveikis yra labai svarbus norint pašalinti apgamus ant veido. Procedūra neskausminga (naudojama esant vietinei nejautrai), yra greita ir sukelia minimalų diskomfortą. Lazerinė chirurgija neriboja paciento kasdienės veiklos -  tiesiog reikia atlikti vietinę dezinfekciją, po operacijos nereikia gerti papildomų nuskausminamųjų, galite tą pačią dieną grįžti namo arba eiti į darbą.

Procedūros procesas

Procedūra atliekama vietinės nejautros fone - prieš šalinant apgamą, gydytojas suleis vietinį nuskausminimą. Po operacijos žaizda išliks, atsižvelgiant į pašalintų apgamų dydį ir vietą, žaizda užgis per 2–4 savaites. Pasinaudojęs tvarsčio pašalinimo procedūra, gydytojas paskirs tepalą ir teks naudoti jį namuose, kol žaizda užgis. Tai apsaugo nuo infekcijų ir užtikrina gražų vaizdą ir padeda išvengti randų susidarymo. Priklausomai nuo apgamo dydžio ir vietos, procesas gali užtrukti 10–15 minučių, o kelis apgamus galima pašalinti per vieną apsilankymą.

Apgamų ar kitų odos darinių šalinimui naudojamas lazeris veikia garindamas vandenį iš ląstelių. Tai reiškia, kad vanduo iš paveiktų ląstelių išgaruoja, ląstelės žūva, o aplinkiniai audiniai yra nepažeisti. Iš tiesų, kai kuriais atvejais pooperacinės žaizdos, kurias sukelia odos šiluma, gali atrodyti giliau, nei yra iš tikrųjų, tačiau po kelių dienų viskas normalizuosis, o gijimo metu atsiradę odos defektai užpildys ir paliks nedidelę dėmę.

Apgamų šalinimas lazeriu ypač rekomenduojamas veido, kaklo srityse, kuriose labai svarbus kosmetinis vaizdas bei rezultatas po šalinimo, kadangi apgamų šalinimas lazeriu beveik nepalieka kosmetinių defektų, užtikrina greitesnį gijimą ir geresnį estetinį rezultatą.

 

Užs. nr. 1425.

Dalintis naujiena

Sponsored Video