Kada apgamai – tik odos dalis, o kada kreiptis į specialistą? (0)

Publikuota: 2021-06-09 Kategorija: Sveikata
Kada apgamai – tik odos dalis, o kada kreiptis į specialistą?
Asociatyvi nuotr.

Mūsų oda pažymėta mažais, plokščiais ar iškilusiais, rudais ar rausvais odos dariniai – apgamais, kurie atsiranda dėl pigmentinių ląstelių sankaupų. Apgamai įprastai atsiranda vaikystėje ir paauglystėje. Dauguma žmonių, sulaukę 20 metų, turi vidutiniškai nuo 10 iki 40 apgamų, kai kurie iš jų gali pakeisti savo išvaizdą arba ilgainiui visai išnykti. Dauguma apgamų yra nepavojingi ir retai suvėžėja. Apgamų stebėjimas svarbus nustatant odos vėžį, ypač – piktybinę melanomą.

Kokių ir kur būna apgamų?

Apgamai būna skirtingų spalvų, formų ir dydžių. Jie gali būti ne tik plokšti, bet ir iškilę. Įprastai apgamai būna apvalios formos arba simetriški, iš jų gali styroti plaukai. Šie odos dariniai gali būti ne tik rudi, bet ir rausvi, juodi, melsvi. Jie gali išryškėti bet kurioje kūno vietoje, įskaitant galvą, po nagais, ant pirštų.

Kokie apgamai gali būti pavojingi?

Reikėtų pastebėti apgamus, kurie yra asimetriški, netolygios spalvos arba turi kelis atspalvius. Jei matote, kad apgamas plečiasi arba pakito, iškilo, kreipkitės į specialistą. Derėtų atkreipti dėmesį ir į odos darinius, kurie yra didesni nei 6 mm pločio. Taip pat sunerimti reikėtų, jei apgamas pajuodo, ėmė niežėti ar kraujuoti. Jei jaučiate bent vieną iš šių simptomų arba pastebėjote minėtus pokyčius – nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Kada derėtų šalinti apgamą?

Jei jums nustatytas polinkis į melanomą (odos vėžį), gydytojas gali rekomenduoti pašalinti apgamus. Šalinti šiuos odos darinius rekomenduojama ir tada, kai jie nuolat traumuojami, trinasi į drabužius. Apgamus galima šalinti ir dėl estetinių sumetimų.

Apgamų šalinimas lazeriu

Apgamus bet kurioje kūno vietoje, kurie neturi supiktybėjimo rizikos, galima šalinti lazeriu. Ar odos darinį galima šalinti lazeriu, nustatys gydytojas. „Era Esthetic“ lazerinės dermatologijos klinikose apgamai šalinami CO2RE lazeriu.

Prieš procedūrą jums bus suleisti arba patepti anestetikai. Lazerio spinduliai tiksliai išgarina nuo odos paviršiaus apgamą, kad aplink esanti oda liktų nepaveikta. Pati procedūra trunka kelias minutes. Po procedūros apgamo nebeliks. Jums reikės saugoti buvusio apgamo vietą nuo saulės spindulių apie mėnesį, kelias dienas negalima tepti kosmetikos. Per 1–2 savaites oda atsinaujins ir spalva susilygins.

Apgamus šalinti lazeriu idealu sunkiai prieinamose vietose, taip pat, kai apgamų yra daug, nes tai efektyvu ir greita. Lazerio pranašumas prieš kitus apgamų šalinimo metodus ir tas, kad tai neinvazinis odos darinio pašalinimo būdas. O tai reiškia, kad neliks randų, maža komplikacijų rizika, oda greičiau atsigauna.

Užs. nr.  1363.

Dalintis naujiena

Sponsored Video