Ką svarbu žinoti apie danties rovimą? (2)

Publikuota: 2020-06-24 Kategorija: Sveikata
Ką svarbu žinoti apie danties rovimą?
mediakatalogas.lt nuotr. / Odontologo kabinetas

Nors šiuolaikinė odontologija tikrai dažnais atvejais leidžia išsaugoti natūralius dantis, tačiau tam tikrose situacijose danties rovimas yra tiesiog neišvengiamas. Ši procedūra gali būti reikalinga tuomet, jei diagnozuojamas danties skilimas, jei dantis tampa pernelyg paslankus, jei danties šalinimas yra reikalingas dėl sėkmingo ortodontinio gydymo, ir t.t. Pacientai kartais išsigąsta, kad jiems reikės pašalinti vieną ar kelis dantis, tačiau tai tikrai nėra taip baisu, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Dantų atkūrimo galimybės šiandien yra tikrai efektyvios, tad tuomet, jei prireiktų šios procedūros, jos vertėtų neatidėlioti, ir laiku kreiptis į specialistus. Profesionalios klinikos kontaktus galite rasti čia: https://www.dantugydytojas.lt/paslaugos/danties-rovimas/.

Ar danties rovimas yra skausmingas?

Pacientai gana dažnai nerimauja, kad danties rovimas gali būti labai skausminga procedūra, tačiau dėl to nuogąstauti tikrai nėra jokio reikalo. Prieš atliekant danties rovimą visuomet yra taikomas nuskausminimas, todėl  tai padeda išvengti nemalonių pojūčių. Jei pacientas turi didelę odontoginių procedūrų baimę, tokiu atveju danties rovimas gali būti atliekamas su sedacija (taip pat tokia galimybė gali būti taikoma ir vaikams). Jei yra šalinami protiniai dantys ar nepilnai išdygę dantys, tokiu atveju šią procedūrą gali atlikti išimtinai tik chirurgas.

Kaip vertėtų elgtis po danties rovimo?

Odontologai rekomenduoja bent kelias valandas nevalgyti, o vėliau rinktis minkštą maistą, kuris neturėtų būti karštas ar aštrus. Pirmomis dienomis patartina nevartoti alkoholinių gėrimų, nerūkyti, riboti fizinį aktyvumą. Pirmąją parą geriausia nevalyti dantų šepetėliu, nes galite pašalinti susidariusi kraujo krešullį (vėliau dantų valymas turėtų būti kiek įmanoma atsargesnis). Taip pat labai svarbu laikytis gydytojo nurodymų, jei yra paskirti vaistai, juos reikėtų vartoti reguliariai.

Išrautų dantų atkūrimas

Vietoje išrauto danties vėliau gali būti įsriegiamas danties implantas, kuris atstoja danties šaknį (ant šio sraigto yra tvirtinama karūnėlė), tačiau svarbu žinoti, kad šią procedūrą geriausia atlikti ne vėliau nei po metų. Jei išrautą dantį delsiama atkurti, tokiu atveju ima nykti žandikaulio kaulas, taigi, dantų implantavimo procedūra gali tapti sudėtingesnė – gali prireikti atlikti kaulo priauginimą ar sinusų pakėlimą.

 

Užs. 1053.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą