Iškrito dantis? Kodėl dantų implantas yra geras būdas trūkstamą dantį juo pakeisti? (0)

Publikuota: 2021-10-27 Kategorija: Sveikata
Iškrito dantis? Kodėl dantų implantas yra geras būdas trūkstamą dantį juo pakeisti?
Asociatyvi nuotr.

Jei kada skaitėte bent kelis straipsnius apie lietuvių dantų būklę, greičiausiai matėte frazę „lietuviai – bedančių tauta“. Išties dėl įvairių priežasčių, daug tautiečių netenka dantų. Dantenų ligos, dantų ėduonis, sužalojimai ar genetinė būklė gali būti iškritusių dantų priežastimi. Nepriklausomai nuo dantų praradimo priežasties, jei norite pakeisti prarastą dantį arba pakoreguoti bendrą burnos išvaizdą, odontologai jums pasiūlys dantų implantus. Kas tai ir kodėl dantų implantacija yra  geras pasirinkimas?

Iškritęs dantis – kodėl jis turėtų jums rūpėti?

Jei iškrenta priekinis dantis – tai itin pastebima, todėl žmogus nelaukdamas eina pas specialistą ir ieško būdų kaip užpildyti atsiradusį tarpą šypsenoje. Tačiau jei iškrenta tolimesnis dantis, susirūpinimas nukeliamas ilgam laikui. To būti neturėtų, visi dantys yra svarbūs.

Jūsų dantys yra sukurti dirbti kartu, todėl vieno ar kelių dantų trūkumas kartais gali turėti įtakos kalbai, valgymui ir ilgainiui sukelti kitų sveikatos problemų, pavyzdžiui, skrandžio sutrikimus dėl netinkamai sukramtomo maisto.

Jei kramtyti maistą tampa sunkiau ar nepatogu, gali būti, kad valgysite tik vieną burnos puse, turėsite valgyti daug lėčiau arba net pradėsite ryti nesukramtytą maistą. Tai gali paveikti jūsų žandikaulį bei veido raumenis. Trūkstami dantys gali pakeisti veido formą.

Be to, jūsų sąkandis gali pasikeisti, atsiradusį tarpą gali užpildyti kiti pasislinkę dantys. Tai gali sukelti kitų problemų, tokių kaip dantų jautrumas, dantų griežimas ir sunkesnis kramtymas.

Kitaip tariant, toks mažas pokytis, kaip vieno danties netekimas, gali sukelti virtinę kitų problemų. O ką jau kalbėti apie situacijas, kai iš karto ar palaipsniui netenkama kelių dantų burnoje.

Dantų implantacija – kas tai?

Dantų implantacija yra procedūra, kurios metu dantų implanto pagalba pakeičiamas iškritęs dantis. Implantas yra chirurginis prietaisas, kuris įsriegiamas į žandikaulio kaulą ir per kelis mėnesius suauga su kaulu. Dantų implantas pakeičia iškritusio danties šaknį. Savo ruožtu ši „dirbtinė danties šaknis“ yra skirta dirbtinio danties ar tiltelio laikymui. Dantų implantas, sujungtas su žandikaulio kaulu, yra labiausiai panašus į natūralų dantį, nes jis laikosi kaip dantis žandikaulyje, nepažeidžia šalia esančių dantų ir yra labai stabilus.

Protezai ant implantų dažnai lyginami su išimamais dantų protezais, kurie buvo kone vienintelė prieinama priemonė mūsų seneliams. Tačiau protezai ant implantų turi keletą privalumų, palyginti su išimamais protezais, ir šiais laikais implantavimas yra laikomas šiuolaikišku, moderniu ir tinkamesniu būdu pakeisti iškritusius dantis.

Dantų implantacijos privalumai:

 • natūralesni ir patogesni,
 • turi didesnį sėkmės rodiklį,
 • pagerina kramtymo funkciją,
 • sumažina ertmių atsiradimo riziką netoliese esančiuose dantyse,
 • padeda geriau išlaikyti kaulą prarasto danties vietoje,
 • sumažina jautrumą šalia esantiems dantims,
 • nereikia išimti ir valyti kiekvieną naktį.

Tačiau dantų implantai, deja, netinka visiems. Implantuojama „dirbtinė danties šaknis“ turi suaugti su žandikauliu, todėl žmogaus kaulai turi būti sveiki, kad būtų galima atlikti implantaciją.

Kiekvieno žmogaus situacija yra individuali, todėl tikėtina, kad kiekvienas turės skirtingą dantų implantavimo patirtį. Tam gali turėti įtakos keli veiksniai:

 • dantų, kuriuos reikia pakeisti implantais, skaičius,
 • implantų vieta žandikaulyje,
 • žandikaulio būklė,
 • žmogaus burnos ir bendra sveikatos būklė.

Atsižvelgiant į šiuos veiksnius, gali prireikti papildomų procedūrų.

Gydytojas odontologas kiekvieną atvejį vertina individualiai ir sudaro gydymo planą, kadangi visas implantacijos laikotarpis gali užtrukti iki kelių mėnesių laiko. Jei svarstote, jog dantų implantacija gali būti tinkamas pasirinkimas jums, daugiau informacijos rasite tinklalapyje Dantugydytojas.lt kur išsamiai aprašomos visos procedūros ir šiuolaikinių technologijų teikiamos galimybės.

 

 Užs. nr. 1505.

Dalintis naujiena

Sponsored Video