Žinių apie covid-19 susirgusius paskiepytuosius rajone nėra (8)

Publikuota: 2021-04-15 Kategorija: Sveikata
Žinių apie covid-19 susirgusius paskiepytuosius rajone nėra
„Rokiškio Sirenos“ nuotr. / Ekstremalių situacijų komisijos vadovas Andrius Burnickas teigė, kad rokiškėnai skiepijasi noriai.

Kaip sekasi skiepyti rajono gyventojus? To „Rokiškio Sirena“ klausė savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos vadovo Andriaus Burnicko.

Dauguma vakcinų – „Phizer“
Kol kas skiepijimo eiga rajone klostosi neblogai. Vakcinos neužsiguli, žmonės skiepijasi noriai. A. Burnickas neslėpė, paskiepyti būtų galima ir daugiau žmonių, jei tik vakcinų būtų skiriama daugiau. Mat ir pajėgumų tą daryti pakanka, ir norinčiųjų netrūksta. Gana aktyviai prašymus teikia ir didžiųjų rajono įmonių, kuriose dirbančiųjų skaičius viršija 100 asmenų, vadovai. Ar yra kokių problemų dėl skiepijimo „Astra Zeneca“ vakcina? Pašnekovas teigė, kad ne: šios vakcinos per savaitę gaunama labai nedaug, iki poros šimtų dozių. Ir ji suskiepijama be didesnių problemų: žmonės laukia skiepų. Didžioji vakcinų kiekio dalis – „Phizer“ firmos.

Kol kas skiepyti nesusirgo
Mieste sklando gandai, kad galbūt jau yra covid-19 užsikrėtusių asmenų, kurie užkratą gavo jau pasiskiepiję. „Mes tokių duomenų neturime. Teoriškai tokia galimybė yra: vakcina negarantuoja, kad 100 proc. nesusirgsite. Tačiau ji saugo nuo sunkių ligos formų. Skiepytis yra labai svarbu, ir džiugu, kad rokiškėnai tai supranta“, – sakė A. Burnickas.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video