Greituosius antigeno testus nuo šiol bus galima įsigyti savikontrolei (0)

Publikuota: 2021-04-15 Kategorija: Sveikata
Greituosius antigeno testus nuo šiol bus galima įsigyti savikontrolei
Rokiškio Sirena nuotr. / Vaistinė

Greituosius antigeno testus savikontrolei nuo šiol bus galima įsigyti įvairiose prekybos vietose, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Testą bus galima atlikti bet kuriuo metu ir pasitikrinti, ar nesergama koronaviruso infekcija. Greitieji antigeno testai pagerins testavimo prieinamumą ir suteiks galimybę asmenims labai greitai – vos per 10 minučių gauti rezultatą“, – rašoma ministerijos pranešime.

SAM teigimu, savikontrolei skirti greitieji antigeno testai yra papildoma COVID-19 valdymo priemonė. Ji skirta „didinti sąmoningumą, padėti valdyti virusą ir sulėtinti jo plitimą“.

„Tiek žmonės, kurie reguliariai testuojasi, tiek jų aplinka galės jaustis saugiau“, – nurodo ministerija.

SAM teigimu, platinti leidžiama tik patikimus bei saugius profesionaliam naudojimui skirtus greituosius antigeno testus.

Pasak ministerijos teigimu, jie turi atitikti in vitro diagnostikos priemonėms keliamus reikalavimus, atitikti Europos Komisijos nustatytus parametrus: jautrumas turi būti ne mažesnis nei 80 proc., o specifiškumas – ne mažesnis nei 97 proc., būti pritaikyti naudoti mažai invaziniam ėminio paėmimo būdui – iš priekinės nosies landos arba seilių, turėti neprofesionaliam naudotojui pritaikytą išorinę pakuotę ir naudojimo instrukciją.

Profesionaliam naudojimui skirtų greitųjų antigeno testų tinkamumo naudoti savikontrolės tikslais vertinimą atlikti pavesta Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai.

Anot SAM, atlikus greitąjį antigeno testą ir gavus teigiamą atsakymą, asmuo gali įtarti, kad serga koronavirusu ir turėtų registruotis patvirtinamajam PGR tyrimui į mobilųjį punktą per Karštąją liniją 1808 arba pildant elektroninę formą adresu www.1808.lt.

Neigiamo rezultato atveju asmuo gali įtarti, kad nėra užsikrėtęs koronavirusu, tačiau privalo ir toliau laikytis asmens higienos rekomendacijų, laikytis fizinio atstumo, dėvėti asmenines apsaugos priemones.

Dalintis naujiena
Rašyti komentarą

Sponsored Video